Собівартість вироблення молока, конкурентний рівень з міжнародними гравцями – це критерій успіху країни на міжнародному торгівельному майданчику. Це дані Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC), презентовані на зустрічі Асоціації виробників молока.

Міжнародна Фінансова Корпорація аналізувала діяльність українських молочних ферм, управління та виробництво. Досягнення лідерства бачить у зростанні врожайності кормових культур, зменшенні собівартості вирощування.

Мета собівартості – двадцять центів/кг. Випадковість тут не працює, а сталий рівень собівартості, завдяки удосконаленню технологій, процесів виробництва і управління.

Деякі молочні ферми, переробники (Україна) мають високу виручку. Але їх не достатньо для лідерства країни вцілому на міжнародному торгівельному майданчику. Експортна система – це якість, стабільність поставок обумовленої кількості молочних продуктів. Це досягається партнерством підприємців та формуванням вертикально-інтегрованої компанії.

Як оцінюють міжнародні експерти, переробнику з наміром вигідно експортувати продукцію потрібно володіти виробництвом потужністю перероблення принаймні 500 тис. тонн за рік. Подібного заводу ще немає в Україні.

«А для виробництва цих півмільйона тонн молока необхідно, якщо брати за базис американську модель великих ферм, п’ять сучасних молочних ферм по десять тис. корів кожна з продуктивністю десять тонн молока на корову в рік. Це вимагає біля шістдесяти тисяч гектарів землі для вирощування та заготівлі грубих кормів. З точки зору глобальних ринків, це – невеликі обсяги, але цього ланцюжка постачань поки що не існує в Україні. Від початку Проекту розвитку молочної галузі в Україні IFC шукає партнерів для створення такого ланцюжка», – коментує Анна Клименко, керівник консультаційних програм IFC в агробізнесі в Україні.

За матеріалами Асоціації виробників молока

You may also like

Економіка

Інструменти регулювання господарської діяльності переглядатимуть у прискореному режимі

Кабінет Міністрів створив Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності, основними завданнями ...

Leave a reply