У Парламенті зареєстровано законопроекти зі змінами до Податкового та Митного кодексів, що містять фіскальні стимули для індустріальних парків. Співавторами стали 29 народних депутатів різних фракцій. Ці ініціативи отримали реєстраційні номери 5688 і 5689.

Законопроекти передбачають можливість для учасників індустріальних парків отримати звільнення від сплати ввізного мита на обладнання, імпортного ПДВ на обладнання і від податку на прибуток на 10 років. Також пропонується надати місцевим владам право встановлювати пільги щодо місцевих податків для індустріальних парків та їх резидентів.

При цьому до одержувачів стимулів будуть встановлені вимоги з метою уникнути зловживань при використанні особливого податкового режиму. Так, учасником індустріального парку зможе бути окрема юрособа з видами діяльності, що відносяться до переробної промисловості і науково-технічну діяльність. Ввезене в пільговому режимі обладнання повинно протягом 5 років працювати виключно в межах індустріального парку – без права здачі в оренду, лізинг або передачу в користування третім особам.

Для отримання стимула з податку на прибуток учасник індустріального парку повинен знаходитися там не менше 10 років, і не повинен нараховувати та виплачувати дивіденди.

Разом з уже в процесі розгляду Парламентом законопроектом 4416-1 два нові законопроекти складають пакет ініціатив, покликаних запустити механізм індустріальних парків в Україні.

За словами одного з авторів законопроектів, заступника голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського, пропонований набір податкових і митних стимулів для резидентів індустріальних парків дозволить Україні конкурувати за інвестиції з сусідніми країнами.

“Без податкових, митних та фінансових стимулів індустріальні парки ніде не працюють. Є зрозумілий набір інструментів, випробуваний багатьма країнами, в тому числі нашими сусідами. Тому не треба винаходити велосипед. Треба просто дотримуватися того, що вони самі робили, щоб стати успішними”, – підкреслив заступник голови комітету ВР з економрозвитку.

Як приклад він навів Угорщину, де в 210 індустріальних парках створюється близько 30% національного ВВП.

При цьому в Угорщині під час заходу в індустріальний парк інвесторам пропонують податкову знижку до 80% на 5 років (за умови інвестицій понад € 350 тис.), А також 50% знижки на оплату соціальних внесків і державні субсидії в розмірі € 1300 за кожне робоче місце .

Кисилевський зазначив, що надання індустріальним паркам різних стимулів вигідно для держави – оскільки кожен $ 1 державних вкладень в парк дозволяє залучити $ 5-6 інвестицій. Крім того, один гектар площі індустріального парку створює за експертними оцінками близько 50 робочих місць.

Індустріальний парк – це ділянка землі промислового призначення, куди підведені інженерні мережі і дороги, можуть бути готові промислові корпуси. Інвестору достатньо встановити обладнання на почати працювати. У міжнародній практиці на території індустріальних парків діють спеціальні податкові режими, інвесторам надаються ряд компенсацій. Індустріальні парки є поширеним інструментом промислового розвитку, що спрямований на подолання сировинної структури економіки.

You may also like

Законодавство

Управління відходами видобувної промисловості гармонізують із законодавством ЄС

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про управління відходами видобувної промисловості», яким: – приводиться національна термінологія у відповідність ...

Leave a reply