18 квітня 2017 року в Києві пройшов перший захід українського етапу міжнародної освітньої програми з безпеки дорожнього руху для школярів «Stop, Look, Wave» («Зупинись, Подивись, Помахай»). Це ексклюзивна програма Volvo Group з дорожньої безпеки, розроблена саме для дітей. Організатором заходів в Україні є компанія «Вольво Україна».

Кожен рік понад 1,2 млн. людей гине в ДТП, причому у 10% подій бере участь комерційний транспорт, а це більше 3400 смертей на день. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), якщо не вжити заходів, то це число збільшиться на 45 % до 2030 року.

Мета програми «Stop, Look, Wave» – підвищення рівня безпеки школярів на дорогах та зменшення кількості ДТП за участю пішоходів. Навчальні матеріали були розроблені фахівцями Volvo Trucks у Данії, програма реалізується з 2015 року. Заходи вже проведено в багатьох країнах світу, серед яких США, Австралія, Фінляндія, Бразилія, Іспанія, Польща, Литва, Латвія, Білорусь та інші. На даний час програма охопила більше 100 000 дітей у світі.

У світі програма підтримується Міжнародним союзом автомобільного транспорту (International Road Transport Union). У реалізації українського етапу програми беруть участь представники Департаменту патрульної поліції Національної поліції України. Шкільні офіцери поліції працюють в рамках програми “Школа і поліція”, яка направлена на підвищення правосвідомості молоді та запобігання дитячому травматизму на дорогах. У рамках гри-практикуму представники патрульної поліції розповідають учням про необхідність слідкувати за безпекою на дорогах як пішоходам, так і водіям. Шкільні офіцери поліції пояснюють учасникам, що безпечний рух залежить від дотримання правил та свідомої поведінки усіх його учасників, а не тільки контролю з боку поліції.

Першою школою, в якій пройшли заходи українського етапу «Stop, Look, Wave», стала київська гімназія №315. 37 учнів 3-А класу взяли участь у інтерактивній презентації, ігровій практиці зі шкільним офіцером поліції, а також у спеціально розробленому квесті із залученням справжньої вантажівки Volvo FH. Кожен школяр зміг опинитися на місці водія та переконатися у наявності зон обмеженої видимості. Всі учасники отримали фірмові подарунки від «Вольво Україна» та іменні сертифікати.

«За допомогою програми «Зупинись, подивись, помахай» ми прагнемо істотно підвищити безпеку на дорогах, – розповідає Олександр Санін, Генеральний директор «Вольво Україна», – Для цього ми пояснюємо дітям, як безпечно поводитися на дорозі, і розповідаємо про три чарівних слова «Зупинись, подивись, помахай» максимально можливій кількості дітей. Ця інформація у майбутньому може зберегти життя величезної кількості людей».

У «Вольво Україна» задоволені результатами першого заходу та планують проведення наступних протягом травня 2017 року, з можливістю подальшого продовження програми.

Компанія «Вольво Україна» висловлює подяку освітньому дитячому проекту «Боброквест» за активну участь у підготовці програми «Stop, Look, Wave».

You may also like

Новини компаній

Малий бізнес у випадку аварійного відключення електрики може приймати оплату картками через мобільний застосунок «Термінал» ПриватБанку

У випадку аварійного відключення електрики, малий бізнес і підприємці можуть не припиняти прийом безготівкових оплат ...

Leave a reply