За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у листопаді 2022 р. склала 6 дол. США/кв.м. В порівнянні з жовтнем поточного року ціна збільшилась на 7,1% за м.кв.в дол. США. В порівнянні рік до року, оренда квартир в столиці в листопаді 2022 року на 42% менша в доларовому еквіваленті ніж в листопаді 2021. В національній валюті ціна зменшилась на 22% (рік до року).

Загальна ситуація на ринку

На ринку оренди житлової нерухомості Києва, восени спостерігається підвищення цін в дол. США, при цьому попит навпаки зменшився. «З травня 2022 року на ринку оренди Києва з’явився попит та протягом липня, серпня набирав оберти.  Серпень – вересень були піковими на оренду нерухомості в столиці, а в жовтні попит пішов на спад», – коментує ситуацію на ринку Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України.

– Якщо порівняти піковий серпень і  показники попиту в листопаді, то попит знизився в середньому на 25%. Нічого надзвичайного в цьому немає.  Така тенденція зимового періоду в оренді спостерігається щороку. Інвентарю на столичному ринку достатньо. Єдине що змінилось, це запити від орендарів. Враховуючи сьогоднішні реалії люди віддають перевагу житлу яке відповідає наступним критеріям: невисокий поверх, централізоване опалення та водопостачання, наявність газу в будинку, присутність поруч магазинів які працюють від генераторів, та найголовніше – подалі від військових та інфраструктурних об’єктів, – зазначив Юрій Піта.

– Подальша ситуація на ринку оренди житла в Києві залежатиме від стабільності чи хоча б передбачуваності постачання електроенергії. У разі погіршення ситуації відновлення попиту на оренду в столиці не почнеться раніше кінця квітня – початку травня 2023 року. Якщо ж вдасться стабілізувати енергетику, попит з боку людей, які повертаються до Києва і приїжджають в пошуках роботи з інших регіонів, може позитивно вплинути на ринок вже до кінця січня – початку лютого 2023 року, – вважає Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.

Так, у листопаді 2022 року медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті складала 6 дол. США/кв.м. Загалом, в осінній період медіанна вартість оренди в столиці зросла на 20% в доларі США/кв.м. (у серпні 2022 року медіанна вартість складала 5 дол. США/кв.м.).

Ціни на оренду трикімнатних квартир в столиці залишається незмінною протягом осені 2022 року, а от вартість однокімнатних та двокімнатних квартир зросла.  Так, медіанна ціна оренди квартир в Києві у листопаді 2022 року склала 6 дол. США/кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 7 дол. США\/кв.м., двокімнатних – 6 дол. США\/кв.м. Медіанна вартість трикімнатних квартир – 5 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за листопад 2022 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів в листопаді 2022 року.

Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 692 дол. США за об’єкт, або 10 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 443 дол. США за квартиру ($ 7/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 353 дол. США за об’єкт ($ 7/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 173 дол. США за квартиру, або 4 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у листопаді 2022 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 449 дол. США. На другому місці по вартості оренди квартир знаходиться Подільський район, медіанна ціна оренди однокімнатної квартини становить 287 дол. США. В Дарницькому, Голосіївському та Шевченківському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 230 до 250 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 162 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у липні 2022 р.:


Структура пропозиції

Наразі спостерігається збалансування попиту та пропозиції на ринку оренди. Так, у листопаді кількість квартир, вільних для заселення зменшилась на 12,6% в порівнянні з вереснем поточного року. Обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 39% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії двокімнатних квартир. Пропозиція по однокімнатним квартирам – 38%, 23%. – трикімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

Наразі найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду являється ціна. Так, у листопаді 2022р. 44% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на двокімнатні квартири. 35% потенційних орендарів шукають для оренди однокімнатні квартири. Багатокімнатними квартирами цікавляться 21% орендарів. Люди підшукують житло з трьома і більше кімнатами, щоб проживати великими родинами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Ринок оренди житлової нерухомості в Києві у 2022 році був значною мірою сформований попитом з боку внутрішньо переміщених осіб.

Після зниження попиту на оренду у лютому-березні майже до нуля, почалося поступове відновлення активності ринку. Перший пік попиту цього року припав на другу половину травня та був на 2/3 представлений мешканцями східної України. Найбільше житло у Києві цікавило мешканців Харківської та Полтавської областей. У червні та липні попит незначно знизився, після чого досяг пікових після початку війни значень наприкінці серпня – початку вересня. На відміну від весняного піку попиту, у серпні майже половина запитів припала на правобережну Україну – серед лідерів – безпосередньо Київ та Київська область, Черкаська, Вінницька, Хмельницька та Рівненська області.

Причиною пожвавлення попиту на початку осені став пошук працевлаштування жителями найближчих до Києва областей – це підтверджується і зростанням пошукових запитів про роботу в столиці та триразове зростання пошукових запитів щодо розташування станцій Київського метро, що говорить про приплив нових мешканців до Києва.

Зростання попиту спровокувало спробу відіграти ціни з боку оредодавців, Це призвело до зростання цін на оренду у Києві на 28% (листопад до липня). Найбільше зростання припало на Печерський і Подільський райони, які після початку війни з росією найбільше постраждали від падіння платоспроможного попиту. Відновлювальний тренд в економічній активності населення мав позитивний вплив на центральні райони Києва.

З початком ракетних ударів по енергетиці України попит на оренду в Києві почав знижуватися і до кінця листопада знизився майже до 40% показників серпня цього року. Подальша ситуація на ринку оренди житла в Києві залежатиме від стабільності чи хоча б передбачуваності постачання електроенергії. У разі погіршення ситуації відновлення попиту на оренду в столиці не почнеться раніше кінця квітня – початку травня 2023 року. Якщо ж вдасться стабілізувати енергетику, попит з боку людей, які повертаються до Києва і приїжджають в пошуках роботи з інших регіонів, може позитивно вплинути на ринок вже до кінця січня – початку лютого 2023 року.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 листопада 2022 року.

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Comments are closed.