За даними порталу Address.ua, у серпні 2021 року медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва зросла на 4,8%, в порівнянні з попереднім місяцем, та становила 11 дол. США / кв.м.

На ринку оренди житлової нерухомості триває зростання цін – вперше з початку року медіанна ціна ринку значно перевищила позначку в $ 500 за квартиру. Основними причинами зростання можна назвати відновлювальні процеси в економіці і повернення населення до очного формату роботи і навчання, що спровокувало значний сезонний стрибок цін», – повідомив Роман Герасимчук, директор City Development Solutions. Так, у серпні медіанна ціна оренди квартир в Києві склала 11 дол. США / кв.м.. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 12,5 дол. США. Медіанна вартість двокімнатних – 11 дол. США / кв.м., Трикімнатних квартир – 9 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за серпень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (498 238   відвідувань за серпень 2021 року)

Найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 1101 дол. США за об’єкт, або 16 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 774 дол. США за квартиру ($ 12/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 677 дол. США за об’єкт ($ 12/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 372 дол. США за квартиру, або 7 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у серпні 2021 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 717 дол. США. У Шевченківському та Голосіївському районах можна зняти однокімнатну квартиру в діапазоні від 530 до 550 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 291 дол. США в місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у серпні 2021 р.:

Структура пропозиції

У серпні обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 47% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 35%, трикімнатних – 15%. 3% оголошень – багатокімнатні квартири, вільні для заселення.

Структура попиту

У серпні 2021р. 45% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 33% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири, а 16% – трикімнатні. Найскладніше здавати в оренду багатокімнатні квартири, лише 6% орендарів підшукують житло з чотирма і більше кімнатами.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«Лідерами за рівнем цін традиційно є Печерський, Шевченківський та Голосіївський райони, при цьому в останніх двох медіанна ціна виросла відразу на 21% і 18% відповідно. Подібна ситуація пояснюється більшою мірою вимиванням квартир нижньої цінової категорії в цих районах, ніж реальним зростанням рівня цін, який склав близько 6% за серпень 2021 року.

Таким чином, на сьогодні ринок оренди стає більшою мірою ринком орендодавця, що, втім, може істотно змінитися в разі нових локдаунів.

У широкому сенсі, зростання цін на нерухомість на ринку оренди і продажу нерухомості служить сигналом, що в найближчі місяці очікувати зниження цін безумовно не варто – ринок знаходиться в тривалому етапі зростання».

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 серпня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 498 238 (Universal Analitics)

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

Вам також може сподобатися

Leave a reply