Ріелтори відзначають, що за останній місяць оренда житла у Хмельницькому подорожчала, проте несуттєво.

Така тенденція виникла через невелику кількість квартир з якісним ремонтом та сучасними меблями і технікою. «Наразі у Хмельницькому користуються попитом дорогі квартири. Тому для орендарів важливий стан житла. Клієнти звертають увагу і на назви фірм-виробників техніки», – розповіла Domik.ua керівник АН «Авеню» Інна Москова.

Читайте також: Тарифи на воду у Хмельницькому у грудні

За словами ріелтора, найчастіше винаймають таке житло мешканці різних регіонів України, які приїхали у місто на роботу. Це можуть бути керівники середньої ланки або спеціалісти, яких запросила на роботу та чи інша компанія.

Найчастіше винаймають одно- та двокімнатні квартири.

Тарифний компроміс

Власники житла розуміють, що комунальні послуги дуже дорогі, тому вони готові сплачувати частину їхньої вартості. «Немає такого, щоб орендарі сплачували повну вартість комунальних тарифів. Власники готові шукати компроміс. Хоча сьогодні на ринку немає єдиної концепції, хто за що платить. Зазвичай послуги за лічильником сплачує орендар, а інші — по домовленості з власником», – зазначила ріелтор.

Пропозиції ринку

Житло економ-класу

Орендувати однокімнатну квартиру у прицентральних районах можна мінімум за 1200 грн. У центрі вартість аналогічного житла економ-класу стартує від 1500 грн. «Хмельницький — невелике місто, яке можна умовно розділити на центр та прицентральні райони. Повноцінної околиці в місті немає», – розповіла ріелтор.

За двокімнатне житло просять від 1500 грн у прицентральних районах, а у центрі — від 1800 грн.

Читайте також: Ціни на продаж квартир у Хмельницькому

Локація

Однокімнатна квартира

Двокімнатна квартира

Трикімнатна квартира

Центр міста

1500 грн

1800 грн

Від 1800 грн

Прицентральні райони

1200 грн

1500 грн

До 2000 грн

Житло бізнес-класу

Вартість оренди житлової нерухомості бізнес-класу стартує від 2500 грн за однокімнатне житло у прицентральних районах. За аналогічну квартиру в центрі просять від 3000 грн. «Ціна може варіюватися в залежності від району розміщення будинку. Також велике значення має якість ремонту: які матеріали використовувалися, якими меблями та технікою облаштована квартира. Приміром однокімнатна квартира у центрі міста може коштувати і 3000 грн і 5000 грн, і 8000 грн», – зазначила Інна Москова.

Локація

Однокімнатна квартира

Двокімнатна квартира

Трикімнатна квартира

Центр міста

від 3000 грн

від 4000 грн

від 8000 грн

Прицентральні райони

від 2500 грн

3000 – 3500 грн

від 4000 грн

Читайте також: Коли чекати зростання цін на нерухомість

Тенденції ринку

Ріелтор переконана, що до кінця року вартість оренди якісної житлової нерухомості може зрости, адже пропозицій на ринку мало. В оренду пропонується небагато квартир з ремонтом, інші не відповідають запитам орендарів.

Автор: Наталія Куксенко, журналіст Domik.ua
© domik.ua, 2015

Источник: domik.ua

You may also like

Leave a reply