За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у червні 2023 р. склала 6 дол. США/кв.м. що на 5,3 % більше, ніж в попередньому місяці. В порівнянні рік до року, оренда квартир в столиці в червні 2023 року на 11,7% більша в доларовому еквіваленті ніж в червні 2022, а в національній валюті ціна збільшилась на 29,33%. 

Але зазначимо, що на сьогоднішній день ціна оренди житла в столиці на 40% менша (в доларовому еквіваленті) в порівнянні з довоєнним січнем 2022 року. 

Загальна ситуація на ринку

Про те, що ціни на ринку нерухомості є далекими від свого довоєнного, підкріпленого ринковими факторами рівня, свідчить співвідношення ціни та оренди. На сьогоднішній день ціна оренди житла в столиці на 40% менша в порівнянні з довоєнним січнем 2022 року. Наразі умови оренди є привабливішими за придбання, що і надалі стримуватиме купівельну активність на ринку житла. 

Протягом останнього півріччя ціни на оренду житла залишаються стабільними. Проте їхня зміна з початку повномасштабної війни є нерівномірною за регіонами. Якщо в столиці оренда у середньому на третину дешевша від довоєнного рівня, то у Львові ціна ренти майже вдвічі вища ніж наприкінці 2021 року, – повідомляє Нацбанк у своєму звіті про фінансову стабільність.  

Київський ринок оренди вторинної житлової нерухомості продовжує свою адаптацію до нової реальності. Динаміка попиту та пропозиції вказує на поступову стабілізацію ринку. Однак, слід зауважити, що основний чинник зростання цін – це спроба відновлення до показників довоєнного періоду, процес якого, безумовно, займе значний проміжок часу, навіть після закінчення війни. 

Отже, незважаючи на позитивні динаміки, можливий реалістичний прогноз говорить про плавне і тривале відновлення ринку, якщо не станеться нових негативних подій, економічних чи воєнних,- відзначає Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

Червень 2023 року знову демонструє зростання цін на оренду квартир в столиці. Медіанна ціна оренди квартир у Києві у червні 2023 року склала 6 дол. США/кв.м. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 6,1 дол. США/кв.м., двокімнатних – 6 дол. США/кв.м. Медіанна вартість трикімнатних квартир – 5,9 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за червень 2023 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів у червні.

Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 707 дол. США за об’єкт, або 8 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 371 дол. США за квартиру ($ 7/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 347 дол. США за об’єкт ($ 6/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 171 дол. США за квартиру, або 4 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у червні 2023 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 351 дол. США. На другому місці по вартості оренди квартир знаходиться Дарницький район, медіанна ціна оренди однокімнатної квартини становить 274 дол. США. В Голосіївському районі – 246 дол. США, в Шевченківському районі – 229 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Дніпровський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 166 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у червні 2023 р.:

Структура пропозиції

Наразі спостерігається збалансування попиту та пропозиції на ринку оренди. Обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 40% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 38%, 22%. – трикімнатні квартири, вільні для заселення. 

Структура попиту

Впродовж тривалого часу найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду являється ціна.  Так, у червні 2023 р. найбільший попит спостерігався в категорії однокімнатних квартир. 56% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться саме на цю групу квартир. 21% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири. Багатокімнатними квартирами цікавляться 23% орендарів. 

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

В контексті київського ринку оренди вторинної житлової нерухомості, червень 2023 року демонструє продовження позитивних динамік. 

Зі статистичного боку, медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті показала зростання на 5,3% порівняно з минулим місяцем, становлячи 6 дол. США/кв.м. Це підтверджує тривалу тенденцію до підвищення цін, яка спостерігається протягом останніх місяців. 

Аналізуючи дані рік до року, вартість оренди в червні 2023 року виявилась на 11,7% вищою в доларовому еквіваленті і на 29,33% в українській гривні порівняно з червнем 2022 року.

Печерський район зберігає лідерство в рейтингу найбільш дорогих районів Києва для оренди, із медіанною вартістю оренди 1-кімнатної квартири 351 дол. США на місяць,

тоді як Дніпровський район виявився найбільш доступним, з медіанною вартістю оренди 166 дол. США на місяць.

Динаміка попиту продемонструвала зміну. Однокімнатні квартири користуються найбільшою популярністю, з 56% запитів, що можна врахувати як ознаку відновлення економічної активності. Двокімнатні квартири обирають 21% орендарів, тоді як багатокімнатні квартири шукають 23% орендарів.

Оглядаючи ці дані, можемо зробити висновок, що київський ринок оренди вторинної житлової нерухомості продовжує свою адаптацію до нової реальності. Динаміка попиту та пропозиції вказує на поступову стабілізацію ринку. Однак, слід зауважити, що основний чинник зростання цін – це спроба відновлення до показників довоєнного періоду, процес якого, безумовно, займе значний проміжок часу, навіть після закінчення війни. 

Отже, незважаючи на позитивні динаміки, можливий реалістичний прогноз говорить про плавне і тривале відновлення ринку, якщо не станеться нових негативних подій, економічних чи воєнних.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

• інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;

• дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 червня 2023 року. 

Інформаційна справка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Казахстані та Молдові: Address.uaAddress.com.kzAddress.com.md.  

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

Відбулася зустріч між Держгеокадастром та Державною земельною службою Латвії щодо співпраці в галузі системи масової оцінки земель

14 вересня 2023 року відбулася зустріч у форматі відеоконференції між представниками Державної служби України з ...

Comments are closed.