На що варто звертати увагу при виборі установок з обслуговування систем кондиціонування? Поради експертів компанії Bosch.

 • 5 факторів, на які варто звертати увагу при виборі обладнання для обслуговування кондиціонерів;
 • Установки з функціоналом для проведення додаткових робіт допоможуть збільшити оборот;
 • Широка модельна лінійка установок Bosch дозволяє СТО підібрати оптимальне обладнання під свої потреби, завантаження та бюджет.

Сучасний автомобіль вже не можна уявити без системи кондиціонування. Тому кількість запитів на заправку кондиціонера, обслуговування та ремонт стає дедалі більше. І якщо раніше обслуговуванням системи кондиціонування займалися в основному автосервіси та фаст-фітери, то сьогодні навіть шинні сервіси розширюють свої послуги, щоб мати дохід у низький сезон.

На що варто звертати особливу увагу при виборі установок з обслуговування систем кондиціонування?

Кондиціонерний сезон досить короткий – всього 2-4 місяці. Щоб не зірвати його й отримати прибуток, СТО потрібно врахувати наступне:

 1. Надійність обладнання. Устаткування має бути надійним – готовим відпрацювати весь сезон, особливо в пікові тижні та місяці без поломок. Вкрай важливо мінімізувати простої обладнання.
 2. Продуктивність установки, технічні характеристики. Для СТО, які мають низьке та середнє завантаження протягом сезону, достатньо мати вакуумний насос на 70 л/хв, а бак для холодоагента – 8 кг. Якщо ж у вас великий автосервіс або значне завантаження в пікові місяці, рекомендуємо використовувати установки з високопродуктивними вакуумними насосами від 150 л/хв та великим внутрішнім баком для холодоагенту (від 18 кг) для меншої кількості перезаправок установки та її обслуговування.
 3. Точність заправки та ступінь відкачування холодоагенту. Щоб автокондиціонер працював коректно, в системі кондиціонування має бути певна кількість холодоагенту. Висока точність заправки (15 г) дозволить забезпечити якісне обслуговування системи AC, а високий ступінь відкачування – зберегти холодоагент і використовувати його для наступних заправок. Особливо це актуально для холодоагенту R1234yf, який практично в 8-10 разів дорожчий за R134a.
 4. Універсальність і можливість розширення функціоналу. Кондиціонерна установка має бути готовою не тільки до стандартного обслуговування, але й до проведення спеціальних і додаткових робіт. Наприклад, промивання системи кондиціонування дозволить заробляти як на послугах, так і на заміні компонентів системи AC. Або ж перевірка на герметичність за допомогою азоту та суміші азоту й водню. Перевіряйте наявність програми промивання системи AC і можливість підключення зовнішнього комплекту промивання.
 5. Обслуговування систем AC на холодоагенті R1234yf. При роботі з дорогим холодоагентом R1234yf важливо проводити точну діагностику та перевірку системи AC на герметичність. Перевірка вакуумуванням не дає 100% гарантії герметичності, тому під час подальшої заправки холодоагенту в систему є ризик, що холодоагент почне витікати через мікротріщини та негерметичні з’єднання при зростанні тиску в системі. Якщо установка має функцію перевірки герметичності за допомогою недорогих газів, наприклад, азоту або суміші азоту та водню, це дасть вам додаткові гарантії якості діагностики та обслуговування, а також вбереже від можливих витрат на повторну заправку. Це, до речі, актуально й для обслуговування систем на R134a.

Компанія Bosch пропонує ринку високотехнологічні, ефективні та надійні установки для обслуговування систем AC. Широка модельна лінійка для холодоагентів R134a і R1234yf дозволить СТО підібрати установку під свої потреби, завантаження та бюджет.

Флагман у новій лінійці установок Bosch – ACS 753 (для R134a) і ACS 763 (для R1234yf) має наступні характеристики та функції:

 • Повністю автоматична установка
 • Ступінь відкачування холодоагенту: збереження 99% (глибоке відкачування)
 • Висока точність заправки: 15 грам
 • 2-ступінчастий вакуумний насос 170 л / хв, швидке вакуумування
 • Бак для холодоагенту: 19,5 кг
 • Окреме впорскування мастил PAG / POE (для гібридних і електромобілів)
 • Програма промивання системи AC
 • Функція перевірки на герметичність системи формувальним газом (гази N2H2 / N2)
 • Повністю герметична система зберігання мастила PAG і POE
 • Функція дистанційного керування та відстеження робіт з мобільного телефону
 • Вбудований принтер для друку звітів з обслуговування
 • Легкий доступ до внутрішніх компонентів для обслуговування установки та онлайн оновлення бази даних

Якщо СТО має невелике або середнє завантаження або вам не потрібна така кількість функцій?

Якщо для вашої СТО такого широкого функціонала буде багато, тоді варто звернути увагу на установки ACS 653 та ACS 663. Вони мають всі основні переваги ACS 753 та можуть бути додатково оснащені.

Якщо ж вам потрібна продуктивна та надійна установка, але без функції перевірки герметичності формувальним газом і без відокремленого впорскування PAG / POE, тоді рекомендуємо ACS 611. А для якісного обслуговування з невеликим і середнім завантаженням СТО – ACS 511.

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами і рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних і надихаючих продуктів та послуг. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх та регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH.

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: : www.bosch.ua, www.bosch.com

You may also like

Новини компаній

Наглядова рада ПриватБанку підтвердила пріоритети найкращих стандартів корпоративного управління та ефективного розвитку найбільшого державного банку

Пріоритетами нового складу наглядової ради ПриватБанку є продовження традицій найкращих світових практик корпоративного управління, подальший ...
Новини компаній

Українці зможуть отримати додаткову підтримку, якщо отримують грошову допомогу від міжнародних організацій через ПриватБанк

Українці, які отримують допомогу від міжнародних організацій через ПриватБанк на картку Mastercard, зможуть отримати додаткові ...
Новини компаній

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з “МХП – Громаді” запускає фінансування ветеранського бізнесу

Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів спільно з благодійним фондом “МХП – Громаді” презентував ...

Leave a reply