Атлантична рада, Фонд Віктора Пінчука та Трансатлантична комісія з чесних виборів запроваджують систему для забезпечення моніторингу спроб втручання в демократичний процес в Україні. Керівник робочої групи, колишній помічник державного секретаря США Девід Д. Крамер, колишній посол США в Україні Джон Е. Гербст та представники Української робочої групи разом із організаціями-партнерами обговорюватимуть питання виявлення та запобігання іноземному втручанню в вибори.

Президентські вибори в березні 2019 року стануть важливою подією для розвитку демократії в Україні. Водночас Україна та міжнародне співтовариство мають бути готові до спроб зовнішнього втручання у виборчий процес, особливо з боку Кремля, який активно поширює дезінформацію в Україні, намагаючись вплинути на політичні процеси. Кремль роками використовує інструменти та техніки дезінформації (часто випробувані попередньо в Україні) для маніпулювання демократичним процесом у Сполучених Штатах та країнах Західної Європи.

Атлантична рада, Фонд Віктора Пінчука та Трансатлантична комісія з чесних виборів заснували Українську робочу групу для запобігання зовнішньому втручанню в українські вибори. У співпраці з іншими українськими установами – StopFake та Центром Разумкова – три партнери формують команду швидкого реагування для моніторингу, оцінки й викриття іноземних підривних впливів в Україні та організації відповідної протидії. У 2019 році робоча група також проведе конференції з питань іноземного втручання у вибори в Брюсселі, Вашингтоні та Києві.

Окрім Робочої групи, унікальним досвідом діючої моніторингової місії Цифрової експертно-криміналістичної лабораторії Атлантичної ради (DFRLab) зможе скористатися команда швидкого реагування. Використовуючи інноваційні методи дослідження інформації з відкритих джерел, вони забезпечать моніторинг та аналіз інформаційного середовища в режимі реального часу до та під час виборів. Це випробувана модель, яку Атлантична рада розробила і впроваджує впродовж останніх двох років, включно з успішними місіями спостереження за виборами в Бразилії, Франції, Німеччині, Італії, Македонії, Мексиці, США та інших країнах.

Натисніть тут для перегляду відео з запуску Робочої групи.

Щоб дізнатися більше, відвідайте сторінку ukraineelects.org

You may also like

Leave a reply