Майже 4 тисячі учасників АТО та ООС скористалися за п’ять років соціальними послугами столичної служби зайнятості, зокрема, майже 900 – в цьому році, понад 3,5 тисячі мали статус безробітного. Про це повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор БІЛИЧ.   

Для служби зайнятості захисники України – пріоритетна категорія, яка потребує особливої уваги. Адже люди, яким довелося пройти крізь випробування, часто перебувають у стресовій ситуації. Ці люди не завжди охоче йдуть на контакт, з ними потрібно працювати.

«Зі свого боку, в службі зайнятості готові підтримати кожного учасника АТО, адже ці люди захищали Україну, нас з вами», підкреслив директор КМЦЗ.

Зареєстрованим у центрі зайнятості учасникам АТО (ООС), крім підбору підходящої роботи та виплати допомоги по безробіттю, для соціальної адаптації та прискорення працевлаштування, надається комплекс соціальних послуг, а саме: професійна орієнтація, професійне навчання та перенавчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, сприяння у започаткуванні власного бізнесу, участь у семінарах з техніки пошуку роботи, тренінгах, інформаційні та консультаційні послуги, тощо.

Зміни до Закону України «Про зайнятість населення» розширили перелік категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, учасниками бойових дій. До центру зайнятості вони подають посвідчення учасника бойових дій та копію довідки про безпосередню участь в антитерористичній операції.

“До речі, законодавство про зайнятість населення визначає й механізм стимулювання роботодавців, які приймають на роботу учасників АТО (ООС),зауважив В.Білич. – У разі працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного з числа учасників АТО (ООС), на нові робочі місця за направленням центру зайнятості, роботодавець має право на компенсацію витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

За останні п’ять років у столиці забезпечено роботою 1425 учасників АТО (ООС), зокрема за 9 місяців ц. р. – 230. Кожен п’ятий колишній військовослужбовець працевлаштований у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, 16 відсотків працюють у сфері торгівлі та ремонту автотранспортних засобів, 11% – у сфері готельно-ресторанного бізнесу і громадського харчування; 9% – у переробній промисловості; 7% – в державному управлінні й обороні; по 5% – в транспортній галузі, сферах професійної, наукової та технічної діяльності, охорони здоров’я.

Починаючи з 2014 року у Києві започаткували власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 222 учасники, 29 з них – протягом січня-вересня 2019 року. Найбільш популярними серед обраних ними напрямків підприємницької діяльності є торгівля продовольчими і непродовольчими товарами, надання юридичних, транспортних, побутових та інших послуг, видавнича діяльність, кінодокументалістика, організація громадського харчування тощо.

 

Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

    • 10 районних філій
    • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців.

You may also like

Новини

Food&NonFoodMaster-2022

Запрошуємо Вас 9 вересня на XIII Міжнародну практичну конференцію Food&NonFoodMaster-2022 «Restart в партнерстві ритейлерів та постачальників ...

Leave a reply