Столична служба зайнятості пропонує безробітним широкий спектр профорієнтаційних послуг та міжнародну освіту онлайн

Столична служба зайнятості пропонує безробітним широкий спектр профорієнтаційних послуг та міжнародну освіту онлайн

Профорієнтація – це своєрідний компас у сьогоднішньому мінливому світі професій, адже дозволяє кожній людині визначитись, який вид професійної діяльності їй найбільше підходить, допомагає оцінити власні здібності, інтереси, можливості та усвідомлено обрати майбутню професію, оцінити власний потенціал та розробити стратегію кар’єрного зростання.

«Профорієнтація є одним із важливих напрямків в роботі столичної служби зайнятості, адже дозволяє попередити безробіття та максимально розкрити свій потенціал кожній людині. Незважаючи на складні умови карантину, в яких доводилося надавати послуги, в КМЦЗ напрацювали різноманітні дистанційні форми профорієнтаційної роботи. Наше завдання – допомогти кожній людині професійно реалізувати себе, «знайти» своє місце у житті», – наголосив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Інформаційні вебінари в КМЦЗ та в районних філіях проводяться постійно, з метою ознайомити учасників із сучасним комплексом послуг, які надає служба зайнятості. Також на вебінарах громадян, які шукають роботу, знайомлять з електронними сервісами, які пропонує служба зайнятості, зокрема, «Платформою профорієнтації та розвитку кар’єри», «Моя професія: консультаційна мережа», на яких можна пройти тестування і визначити рівень власних професійних інтересів, інтелекту та особистісні схильності до певного виду професійної діяльності.

Напередодні цьогорічного Дня молоді фахівці з профорієнтації столичної служби зайнятості організували та провели перший онлайн форум про кар’єру для молоді, розрахований на шукачів роботи, безробітних та студентів. Організатори форуму ставили за мету підвищити рівень конкурентоспроможності громадян на ринку праці, сприяти їм у пошуку роботи та побудові успішної кар’єри. Інтерес до заходу виявився таким великим, що йдучи назустріч побажанням учасників, онлайн форуми вирішили зробити щомісячними.

Великою популярністю у киян користується Coursera – глобальна освітня платформа, яка пропонує безробітним в усьому світі доступ до 3800 безкоштовних онлайн-курсів від найкращих університетів світу. Мета ініціативи – допомогти працездатним працівникам розвинути знання та навички для працевлаштування. По закінченню курсу (або курсів) на Coursera громадянин отримує безкоштовний сертифікат. На сьогодні на платформі вже зареєструвалась 1 тис. громадян. Причому, багато хто не обмежився одними курсами, обравши одразу кілька (деякі навіть по 30 і більше). Найпопулярнішими виявилися комп’ютерні технології, економіка та іноземні мови.

Довідково: За час карантину, запровадженого урядом у зв’язку з поширенням коронавірусу, фахівці Київського міського центру зайнятості надали безробітним онлайн 23,5 тисячі профорієнтаційних послуг: 10,4 тис. профінформаційних та 13,1 тис. профконсультаційних. Профорієнтаційними послугами було охоплено 14,7 тис. безробітних, які перебувають на обліку в столичній службі зайнятості.

Оставить комментарий