В Україні почала роботу програма підтримки малого бізнесу тимчасово переміщених осіб «Новий відлік». Проект стартував 2 червня в Києві, Львові, Одесі та Харкові. Саме в цих містах зараз знаходиться найбільша кількість тимчасово переміщених осіб (ТПО). «Проект став можливим завдяки підтримці міжнародного фонду« Відродження».

Проект створений для того, щоб сприяти якнайшвидшої соціалізації ВПО та інтеграції на новому місці.

Він повинен стимулювати їх знайти себе в секторі самозайнятості та підтримати їх підприємницькі ініціативи», – пояснив завдання нової програми Анатолій Засоба, голова правління ГО« Кримська діаспора », під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Проект «Новий відлік» буде реалізований протягом 8 місяців. Ключовим моментом проекту є надання грантів на початок нового бізнесу для переселенців, які зараз живуть у Києві та Київській області. 1 мільйон гривень буде розподілено між 15-20 бізнес-ініціативами, на кожну ініціативу буде виділено від 10 до 100 тисяч гривень.

До 25-го червня 2015 року переселенці, охочі зареєструватися для участі в проекті мають заповнити онлайн-анкету. Потім, протягом тижня, вони повинні будуть заповнити більш детальну анкету з описом свого проекту. Із загальної кількості людей буде відібрано 100 чоловік, які протягом 2 місяців будуть проходити освітню програму. В учасників буде можливість до 25 серпня пройти навчання у фахівців і бізнес-підприємців, щоб більш успішно реалізувати свої бізнес-ініціативи.

Програма навчання буде включати в себе інформаційні блоки, семінари, лекції, дискусії, роботу в міні-групах, бізнес-кейси, юридичні та бухгалтерські консультації, а також тренінги з написання бізнес-плану. В кінці серпня відбудеться конкурс бізнес-планів, в результаті якого комісія вибере 20 осіб, які отримають гранти.

Також переможцям з початку вересня до кінця січня буде надана консультативна підтримка для розвитку їхнього бізнесу. «Проект «Новий відлік» підтримала велика кількість партнерських організацій, серед яких Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Торгово-промислова палата України, Міністерство соціальної політики, Державний центр зайнятості, Київська бізнес школа, а також міжнародні організації та інші громадські ініціативи», – зазначив Анатолій Засоба.

АНКЕТА ТА УМОВИ РЕЄСТРАЦІЇ

Також зареєструватися для участі в проекті можна в IDP Hub, за адресою вул. Марини Раскової, 19, оф. 914 (станція метро Лівобережна).

Джерело: http://msb.enarod.org/

You may also like

Leave a reply