Заняття у школі «Sikorsky Challenge» на базі Вінницького національного технічного університету розпочнуться у лютому і триватимуть до жовтня. Упродовж цього часу всі охочі зможуть навчитися генерувати інноваційні бізнес-ідеї та перетворювати їх на стартапи.

Після завершення навчання слухачі матимуть змогу взяти участь у конкурсі проектів, переможці якого отримають фінансування своїх розробок. Проект працюватиме за підтримки місцевої влади та провідних регіональних технологічних та ІТ-компаній.

«Нинішня подія — це нова сторінка в історії університету. Зовсім недавно наші науковці, котрі мали гарні ідеї, не знали, як їх запровадити в життя. Сьогодні за допомогою друзів з-за кордону, що добре розуміються на тому, як інвестувати в науку, ми започатковуємо екосистему з вирощування стартапів. Ми зможемо навчити студентів розпочати власний бізнес», — говорить ректор Вінницького НТУ Володимир Грабко.

Перша в Україні інноваційна екосистема «Sikorsky Challenge» майже три роки тому була створена у Національному технічному університеті «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». Нині, після відкриття стартап-школи у Вінниці, в Україні планується створити мережу таких шкіл.

«Зараз час українським програмістам проявити себе в новій сфері — у проектах, які можна перетворити на стартапи. Ми говоримо про мережу шкіл під егідою «Sikorsky Challenge». У нас інноваційний спосіб навчання — зі студентів робимо стартапістів і вчимо їх продукувати ідеї. Навчатись у школі може будь-яка людина, що має ідеї», — відзначив Давид Ар’є, координатор проекту, керівник компанії «Transfotech».

Під час відкриття школи фахівець у галузі ведення ІТ-бізнесу, засновник і генеральний директор Open Innovation Incubator «Be Next IT» Ігор Пеєр провів у ВНТУ майстер-клас «Підтримка інноваційних проектів і розвиток стартап руху в Україні».

Керівник стартап-школи, завідувач кафедри інтеграції навчання з виробництвом ВНТУ Костянтин Коваль зазначив, що «Sikorsky Challenge» у Вінниці сприятиме розвитку нових сучасних форм навчання студентів, допомагатиме їм реалізовувати власні ідеї та сприятиме налагодженню їхньої співпраці з провідними бізнес-компаніями Вінниці, а також беззаперечно надасть вищу якість університетській підготовці. Саме така співпраця сприятиме створенню інноваційної екосистеми в університеті та місті.

Джерело: mon.gov.ua

You may also like

Leave a reply