Споживач обирає нового постачальника газу. Прості дії

Споживач обирає нового постачальника газу. Прості дії

Полегшена процедура зміни постачальника газу створила попит серед споживачів на «кращу газову пропозицію». Це стало можливим, завдяки ухваленій постанові № 1080 в червні 2020.

Проте спрощене підключення до нового газопостачальника дає змогу уникнути сплати боргів попередньому. Так вважали деякі газзбути, тому у грудні минулого року оскаржили постанову до Окружного адміністративного суду міста Києва.

У розділах III і V Правил постачання природного газу № 2496 (з унесеними згаданою постановою змінами) не визначено обставин, за яких постачальник може відмовитися від укладення договору (хіба що в разі неподання заявником усього пакету документів), а отже -зобов’язаний підключити користувача попри несплату боргів попередньому постачальнику (якщо такі є).

Однак, попередній постачальник впродовж 6 тижнів виставляє рахунок для кінцевого врегулювання заборгованостей, який споживач має оплатити протягом 10 днів (п. 11 розд. 5 Порядку).

Особливість спрощеної процедури – лояльність до споживача газових послуг. Всі технічні процедури щодо розірвання договірних відносин  з попереднім постачальником газу вирішує новий постачальник газу. Але мають місце нюанси для громадян, яким призначено житлову субсидію.

Ознайомитися з усіма тонкощами згаданого питання  – у процедурі Зміна постачальника газу для побутових споживачів на аналітично-правовій платформі Lex.

В 2019 році аналітично-правова платформа Lex започаткувала унікальний інструмент – новий розділ апробованих рішень – Процедури.

Процедура – графічно оформлена покрокова інструкція дій для вирішення певної юридичної проблеми.

Кожний крок демонструється характеристикою ситуації, юридичною дією, вичерпною кількістю варіантів поведінки в ситуації, положеннями нормативно-правових актів, якими ці варіанти визначено.

Наведені в процедурі положення мають гіперпосилання до бази даних платформи Lex, де до них «підв’язані» аналітичні матеріали: коментовані кодекси, статті з фахових юридичних видань, висновки вищих судів, думки відомих юристів та академічні правові дослідження.

Оставить комментарий