Зима – це сезон тривалих вихідних, відпусток і канікул. Погодьтесь, так приємно взимку погрітися на сонці в екзотичній країні, випити фреш і відпочити. А як же бути з житлом, яке залишається без господарів? Не біда – можна попросити сусідів доглянути за ним, запросити погостювати родичів або домашніх працівників, або залишити його під наглядом охоронній фірмі. Чи не так?

Усі ми добре пам’ятаємо наш улюблений фільм «Сам удома», тож давайте розберемо по пунктах, чому саме крадіжки житла найчастіше трапляються упродовж зимових свят, щоб не повторювати чужих помилок:

  1. Зимові свята – чудовий період для відпусток, а для крадіїв – це сприятливий час для пограбувань, оскільки домівки залишаються без контролю. Пам’ятаєте, як у згаданій кінострічці злодії ретельно збирали інформацію про те, хто і коли виїхав з будинку?
  2. Господарі самі діляться з сусідами, друзями, знайомими та родичами інформацією, коли, куди і на скільки вони від’їжджають. Згадайте, батьки Кевіна розповіли незнайомому поліцейському та сусідам про свою майбутню подорож і термін перебування. Зазвичай, все найцінніше зберігається вдома. На жаль, переважна більшість людей дуже зрідка користується сейфами у банках чи іншими сховищами. Герої нашого фільму також належним чином не потурбувались про зберігання власних цінних речей.
  3. Зимові свята не для всіх є довгоочікуваними та безтурботними. Для правоохоронців – це, за кількістю злочинів та їхньою тяжкістю, напружена пора. Виїзди поліції за фактом крадіжок у цей період здійснюються з порушенням таймінгу, а злодії, відповідно, мають достатньо часу для вчинення злочину. Пригадайте, як довго мама Кевіна намагалась упросити різні служби відвідати дитину, яка зали¬шилась вдома сама!
  4. Незахищені двері та вікна – запорука успіху для грабіжника. У кінострічці яскраво продемонстровано, що Кевіна врятувала лише його винахідливість. І аж ніяк не «надійно захищені» двері чи вікна.

Отже, як зберегти своє майно у період тривалих зимових канікул?

  • Потрібно дотримуватись наступних правил:
  • Цінні речі передати на зберігання до банківських сейфів.
  • Готівку акумулювати на банківських рахунках.
  • Переконатись у надійності охоронної фірми. Наприклад, дослідити статистику крадіжок по місту та кількість об’єктів, які обслуговує ця компанія.
  • Протестувати сигналізацію, дізнатись, наскільки швидко приїжджає охорона. Пам’ятайте, що свята – це привід вживати алкогольні напої, не виключенням є і працівники охоронних компаній. Саме тому їхня пильність дещо зменшується.
  • Встановити відеоспостереження з трансляцією.
  • Переконатись у тому, що на час Вашої відсутності представники, котрі діють від Вашого імені, уповноважені належним чином.

Адвокати Юридичної компанії Dictum

Євген Мірошников, Світлана Мороз, Сергій Гуревський

You may also like

Leave a reply