З огляду на технічні проблеми із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок в деяких регіонах нашої держави, тимчасово призупинено функціонал Державного земельного кадастру щодо екстериторіальності.

Для удосконалення програмного забезпечення проводитимуться відповідні заходи, метою яких є необхідність удосконалення програмного забезпечення Державного земельного кадастру, завдяки якому здійснюється реалізація даного проєкту.

«Державна система реєстрації земельних ділянок повинна бути доступною, максимально простою, прозорою та унеможливлювати будь-які корупційні дії з боку державних реєстраторів. Принцип екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок мав вирішити усі ці питання, однак, за тиждень роботи пілоту, було виявлено технічні проблеми, що суттєво впливають на реалізацію проєкту», — наголосив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко та додав, — «нам потрібно досконально проаналізувати саму систему незабаром запустити її в такому вигляді, щоб громадяни мали ефективний ресурс з надання якісних адміністративних послуг з державної реєстрації земельної ділянки».

Нагадуємо, 3 червня 2020 року Урядом прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проєкту із запровадження принципу екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України».

Відповідно до принципу екстериторіальності, рішення про реєстрацію земельних ділянок приймаються будь-якими державними кадастровими реєстраторами, адже вони обираються системою Державного земельного кадастру за принципом випадковості.

You may also like

Думка експерта

Як розрахувати частку сільгосптоваровиробництва та не втратити статус платника єдиного податку IV групи?

Хто має подавати Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва? Сільгосптоваровиробники (юридичні особи) для переходу на спрощену систему оподаткування ...

Leave a reply