Впровадження повноцінного інституту агрострахування, реалізація національного проекту зрошення і меліорації та формування національної стратегії з  відновлення тваринництва. Такі ключові базиси  розвитку аграрного сектору у 2021 році  окреслив Міністр аграрної політики Роман Лещенко під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді»

«Наразі завдання Уряду – укріплювати та посилювати позиції агросектору, якщо ми хочемо формувати якість на додану вартість на кожну тону виробленої с/г продукції. У цьому контексті нам важливі і реалізація національного проекту зрошення і меліорації, і формування нових агрохабів, і забезпечення розвитку нішевих культур», – зазначив Роман Лещенко. 

За його словами, сьогодні в агросекторі є величезний запит на забезпечення с/г продукцією країн, які в структурі імпорту становлять більше 70%.

«Україна є потенціальним торгівельним партнером як на Близькому Сході, так і в Південно-Східній Азії. Ключову роль у відкритті  нових експортних ринків має відігравати відновлене Міністерство аграрної політики та продовольства України. Нам потрібно сьогодні формувати нову стратегію з розширення ринків збуту. Адже кожна країна в умовах пандемії розуміє, що продовольча безпека є визначальним фактором забезпечення життєдіяльності суспільства. Тож, Україна має використати ці унікальні можливості аби посилити свою присутність на багатьох міжнародних ринках», – розповів Роман Лещенко.

В період відсутності профільного Міністерства Україна втратила експортні можливості по деяким країнам і напрямкам.

«Сьогодні важливо не дивитися в минуле. Ми маємо використати унікальну можливість для агросектору, щоб забезпечити валовий приріст галузі і забезпечити стабільне находження до України валютної виручки, створення нових робочих місць та стимулювання розвитку суміжних галузей», – заявив Лещенко.

Вам також може сподобатися

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *