ПриватБанк завершив 2022 рік з чистим прибутком 30,25 млрд грн в умовах воєнного стану в Україні, тривалої невизначеності та потреб у підтримці власних працівників, клієнтів та малого і середнього бізнесу. Це попередні дані, до підтвердження річної фінансової звітності банку зовнішнім аудитором. 

Результат роботи банку свідчить про його ефективність, стресостійкість, гнучкість та адаптивність. Такі виняткові результати віддзеркалюють довіру клієнтів до банку. Важливо зазначити, що державний ПриватБанк є системно важливим банком, який є основою фінансової системи України. 

З першого дня війни ПриватБанк тримає лінію фінансової оборони України, забезпечуючи безперебійну роботу електронних сервісів, мережі відділень і банкоматів (у всіх населених пунктах, де не було прямої воєнної загрози). До прикладу, з понад 1200 відділень щодня впродовж війни відкривалось в середньому 80% відділень. Крім того, банк зумів відновити протягом року мережу банкоматів та POS терміналів на рівні 80% і більше. Від початку війни банк забезпечив перенесення даних у хмарний сервіс міжнародного оператора за надзвичайно стислий час, що додає впевненості в роботі банку.

Фокус на підтримці власних працівників, безперебійності роботи сервісів та безпеці, всебічна підтримка клієнтів зумовили зміцнення довіри до банку: протягом року нашими новими клієнтами стали понад 150 тисяч громадян. Дбаючи про своїх клієнтів в умовах нестабільності, банк тимчасово запроваджував кредитні канікули, скасовував відсотки по кредитах на картках, комісії для торгових підприємств та за зняття готівки, а також комісії на більшість видів платежів. 

ПриватБанк продовжує бути ключовим гравцем, що забезпечив підтримку економіки України – у першу чергу через  розвиток програм кредитування сільгоспвиробників та критично важливого для України бізнесу. Протягом 2022 року було видано 23,8 млрд грн малому та середньому бізнесу, що зумовило збільшення кредитного портфеля юридичних осіб після вирахування резервів на 58%.

Для покриття підвищених кредитних ризиків за умов війни, у 2022 році ПриватБанк сформував резервів на суму понад 14,5 млрд грн. Також протягом року було сформовано резерви під очікувані збитки внаслідок бойових дій: під втрати готівки та інших активів через руйнування приміщень та банкоматів.

У 2022 році банк залишався операційно ефективним, обмеживши всі витрати, не пов’язані із забезпеченням безперервності діяльності, та ефективно управляв операційними витратами. В умовах зростання інфляції витрати зросли лише на 5% (0,9 млрд грн), і перш за все за рахунок підтримки персоналу, захисту інформаційних систем та реалізації унікальних благодійних програм, спрямованих на зміцнення обороноздатності, зниження негативних наслідків війни та підтримку медичних закладів України.

You may also like

Comments are closed.