Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності».

«Ініціатива передбачає створення Комісії з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання. Її очолить Міністр економіки України, а до складу увійдуть представники ОПУ, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Мін’юсту, Мінфіну, Мінцифри, Мінрегіону, ДРС. Комісія засідатиме щонайменше двічі на місяць», – пояснили у Міністерстві економіки.

В рамках засідань Комісії передбачається, що органи влади «захищатимуть» інструменти, які необхідно залишити для ефективного та якісного регулювання бізнесу.

На підставі пропозицій Комісії Уряд затверджуватиме Виключний перелік інструментів регулювання бізнесу, а з 1 січня 2023 р. інструменти держрегулювання, які не будуть визначені законами та не включені до постанови про Виключний перелік, визнаватимуться недійсними.

При цьому передбачається, що в разі необхідності запровадження після 1 січня 2023 р. нового інструменту державного регулювання господарської діяльності, орган влади ініціюватиме внесення такого інструменту до Виключного переліку з одночасним виключенням з нього 2 інших інструментів у цій же сфері.

Пропонується також створити Єдину державну електронну систему дозвільних документів, яка забезпечить діджиталізацію інструментів з Виключного переліку.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.