Парламент на першому засіданні після літніх канікул ухвалив у другому читанні законопроект №4416-1, який передбачає фінансові та інституційні стимули для індустріальних парків та їх резидентів. За відповідне рішення у вівторок, 7 вересня, проголосували  290 депутатів при мінімально необхідних 226.

Серед стимулів – можливість бюджетного фінансування для підведення інфраструктури та інженерних мереж до індустріальних парків, можливість компенсації вартості підключення до мереж всередині парку. Також передбачена можливість компенсації відсоткових ставок за позиками на купівлю нового обладнання.

Згідно з прийнятим законом, претендувати на стимули можуть лише підприємства переробної промисловості, переробки промислових та побутових відходів (крім заховання відходів), а також науково-технічної діяльності, інформаційної та телекомунікаційної сфери.

У документі міститься пряма заборона на розміщення в ІП гральних закладів та виробництво підакцизних товарів – крім автомобілів і комплектуючих до них.

Крім того, вдосконалено порядок включення індустріальних парків в реєстр і ведення цього реєстру. Визначено підстави відмови в реєстрації та вимоги для включення до реєстру.

Передбачається, що організувати індустріальний парк можна не тільки на незабудованій території (т.зв. “Грінфілд”), але і на території з промислової забудовою ( “браунфілд”), на якій не менше 5 років не велася господарська діяльність і на якій об’єкти нерухомості вводилися в експлуатацію не раніше 10 років тому.

Законопроект прийнятий з урахуванням поправок, які роблять створення нових виробництв в Україні вигідним для інвесторів, зазначив автор цих ініціатив, заступник голови комітету ВР з економрозвитку Дмитро Кисилевський.

“Ми повинні наблизити наші умови до закордонних, щоб хоч якось конкурувати за інвесторів. Що отримуємо взамін цих пільг? Кожен 1 га індустріального парку створює 50 робочих місць. 1 дол. державних вкладень в ІП привертає 5-6 дол. інвестицій. Тому сусідні країни успішно розвивають свою економіку і створюють робочі місця за допомогою індустріальних парків. Нам теж давно на часі скористатися цим інструментом”, – підкреслив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку.

Відповідно до прийнятого законопроекту Кабінет міністрів має розробити та затвердити стратегію розвитку індустріальних парків, створити державну установу для розвитку індустріальних парків. Крім того, Кабміну доручено при розробці проекту держбюджету на 2022 та наступні 4 роки виділяти фінансування в розмірі 2 млрд грн для реалізації цих завдань.

“Так ми створюємо не просто ефективний інструмент стимулювання, а дозволяємо державі інвестувати кошти в економіку і отримувати прибуток. У середньостроковій перспективі (3-5 років) на стимулювання парків буде виділено 10 млрд. грн. Очікуваний ефект від їх роботи – понад 37 млрд. грн.”, – зазначив голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, представляючи законопроект.

Раніше Д.Кисилевський вніс на розгляд ВР законопроекти №5688 і №5689, що створюють сприятливі умови для припливу інвестицій в промисловість через індустріальні парки. З цією метою пропонується використовувати фіскальні стимули: звільнення від імпортного ПДВ і мита на ввезення устаткування, від податку на прибуток протягом 10 років. Місцевій владі пропонується надати право встановлювати для індустріальних парків і їх резидентів власні пільги на податки, які вони адмініструють. При цьому передбачені спеціальні “запобіжники” від зловживань під час використання стимулів для індустріальних парків.

You may also like

Leave a reply