128-300x200Верховна Рада має прийняти законопроекти, розроблені в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що реалізується Центром міжнародного приватного підприємництва (CIPE), тому що вони спростять життя малому та середньому бізнесу, а також створять відчуття прогнозованості та відсутності загрози від системи державного апарату.

Про це в коментарі «МСБ UA» заявив один із авторів документів, народний депутат України Сергій Кіраль.

МАТЕРІАЛ З  НОМЕРУ “ДАЙДЖЕСТ МСБ” – головні новини у сфері розвитку підприємництва в Україні за липень 2015 року

За його словами, основна мета даних законопроектів – це зменшення регуляторного впливу та покращення умов ведення бізнесу для МСБ.

Зокрема, говорячи про законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання цивільно-правових (господарських) зобов’язань», Кіраль відзначив, що прийняття цього документу передбачає: зменшення фінансового навантаження на суб’єктів господарювання при укладенні окремих правочинів та здійсненні державної реєстрації речових прав, що виникають в результаті їх укладення; спрощення процедури оформлення господарських правовідносин суб’єктів господарювання внаслідок скасування нотаріального посвідчення окремих видів правочинів; забезпечення стабільності договірних зобов’язань учасників господарських правовідносин внаслідок скорочення випадків, коли дійсність правочину буде поставлена під сумнів; збалансування інтересів контролюючих органів та суб’єктів господарювання при наданні правової оцінки укладеним правочинам у разі проведенні перевірок господарської діяльності.

А законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання здійснення окремих напрямів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», за словами нардепа, покликаний забезпечити узгодження та уніфікацію законодавства у сфері державного нагляду (контролю). Зокрема, планується впровадити законодавчо обґрунтоване застосування заборонних (запобіжних) заходів органами державного нагляду (контролю); зменшити кількість випадків незаконного та безпідставного втручання органів державного нагляду (контролю) в господарську діяльність суб’єктів господарювання; підвищити відповідальність згаданих органів та їх посадових осіб за допущені правопорушення при здійсненні наданих законом повноважень.

Також проект передбачає спрощення процедури судового й адміністративного захисту прав і законних інтересів підприємців при застосуванні заходів державного нагляду (контролю). Ще одна ціль – це пожвавити господарську діяльність, налагодити прозорі і конструктивні відносини між суб’єктами господарювання та органами державного нагляду (контролю) та зменшити невиправдані фінансові втрати суб’єктів господарювання, зумовлеі застосуванням заходів державного нагляду (контролю).

Вікторія Жмайло

Довідка «МСБ UA»: Сергій Кіраль – народний депутат VIII скликання від Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч». Брав участь у створенні більше десяти громадських організацій у сфері агробізнесу, проведенні багатьох освітніх програм для МСБ. Стажувався за кордоном зокрема, в Іспанії в 2003 році, RID IVEY SCHOOL OF BUSINESS, Університет західного Онтаріо (Канада), Києво-Могилянська бізнес-школа.

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Leave a reply