Спартак Суббота, кандидат психологічних наук (PhD), психіатр та психотерапевт, нині працює над серією методичок з практичними порадами про надання психологічної допомоги й підтримки інших та себе. У другій методичці він зібрав поради та правила психологічної підтримки в екстремальних ситуаціях та пояснив, як підтримувати дітей.
“В екстремальних умовах дуже важливо мати навички психологічної допомоги як собі, так і близьким. Правильні техніки та слова допоможуть зберегти світлий розум навіть у стресових ситуаціях. Якою б не була ваша спеціалізація, на сьогодні ви можете стати для когось — рятівником або психологічним помічником. Тому я підготував поради, які допоможуть вам надати допомогу людям, які її потребують. Особливо хочу звернути увагу на підтримку дітей. Оскільки ми не можемо їх захистити повною мірою від психотравмуючих ситуацій, але можемо мінімізувати їхні наслідки. І пам’ятайте: допомога іншим робить нас сильнішими”, — сказав Спартак Суббота.
У другій методичці спеціаліст пояснив, як говорити про війну з дітьми дошкільного віку, школярами та підлітками. Адже для кожної вікової групи інформація та її формат подачі має бути різним. Для дошкільнят можна певні речі пояснювати у формі гри, для дітей шкільного віку можна частково озвучувати інформацію, але в усіх випадках варто запевнювати дітей: це – лише тимчасово. Також з дітьми можна й варто проговорювати й власні емоції. Не істерити, але пояснити про те, що ви відчуваєте.
Методичку двома мовами можна завантажити за лінком.
Також частина про першу психологічну допомогу доступна за лінком.