Спартак Суббота – кандидат психологічних наук (PhD), психіатр та психотерапевт, наразі працює над серією методичок з практичними порадами про надання психологічної допомоги й підтримки іншим та собі. Перша методичка – про допомогу під час переживання таких симптомів як галюцинації, апатія, ступор, нервове тремтіння, плач, істерика та інші. 

“Найкращий спосіб опанувати себе, особливо в екстремальних умовах – це допомогти тим, хто? власне, потребує допомоги. Саме тому я підготував методичку? в якій розповів про можливі складні психологічні стани людини та покрокові дії, які варто робити у такі моменти. Методичка розрахована на те, щоб кожен з нас був готовим до різних ситуацій, не піддавався паніці та розумів, як підтримати інших. Оскільки ніщо не робить нас настільки сильними, як небайдужість та допомога людям”, – сказав Спартак Суббота. 

У методичці спеціаліст дає поради як, наприклад, діяти при нервовому тремтінні. Для початку дає перелік ознак цього стану: сильне тремтіння всього тіла або його частин, яке триває досить довго й виснажує організм. Щоб подолати конкретно цей стан, потрібно за можливості посилити тремтіння – потрясти за плечі 10-15 секунд, продовжувати розмовляти з людиною, а опісля спробувати вкласти спати. 

Решту порад можна завантажити за лінком 

Також Спартак Суббота підготує та опублікує методички з порадами для рятувальників, батьків і дітей та інших вразливих категорій.

You may also like

Leave a reply