Фонд гарантування вкладів фізичних осіб сподівається, що впровадження нової системи реалізації активів банків, що ліквідуються, ProZorro.Продажі допоможе максимально розширити коло потенційних покупців,  збільшить надходження від продажу активів та як результат – дозволить Фонду у більш повній мірі розрахуватися із кредиторами неплатоспроможних банків. Про це  сьогодні під час брифінгу щодо перших аукціонів, проведених у системі, розповіла Юлія Берещенко, директор Департаменту консолідованого продажу та управління активами Фонду.

Як уже повідомлялось, 17 листопада у новій електронній системі з продажу активів неплатоспроможних банків ProZorro.Продажі відбулися перші аукціони. Під час торгів система спрацювала відмінно, як технічно, так і з точки зору таймінгу, а також повної відкритості процесу.

Успішне проведення аукціонів доводить, що система повністю технічного готова. «Проект ProZorro.Продажі рухається великими темпами. Команду проекту було сформовано в серпні, і вже за два місяці в системі відбулися тестові, а згодом і реальні аукціони», – зазначив Максим Нефьодов, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Він нагадав, що ProZorro.Продажі було започатковано в тому числі для розповсюдження успішного досвіду системи ProZorro.Закупівлі на сферу реалізації активів неплатоспроможних банків. «Наш рецепт дуже простий: повна відкритість процедур і документів і справедлива конкуренція. Саме ці принципи дозволили ProZorro.Закупівлі зекономити державі більше 6,5 млрд грн», – додав Максим Нефьодов.

На сьогодні до нової системи уже заведено понад 550 лотів.

«Принципи побудови системи ProZorro.Продажі виключають можливість змови між майданчиком і покупцем, або недопуск потенційних покупців до аукціону. Оскільки наше завдання – підвищити ефективність продажу активів, нам важливо, щоб коло покупців було якомога ширшим. Це забезпечить збільшення надходжень від продажу і, як наслідок, прискорить виплати кредиторам банків», – повідомила Юлія Берещенко.

Олексій Соболев, керівник проектного офісу ProZorro.Продажі, нагадав, що головним завданням перших місяців було створення технічно боєздатної системи. «Проведення перших реальних аукціонів – це найкращій доказ технічної готовності системи, її спроможності виконувати покладені на неї функції. Хочу подякувати всім учасникам проекту, а особливо фонду Western NIS Enterprise Fund, без їхньої підтримки нам вряд чи вдалося б так швидко запустити проект», – підкреслив Олексій Соболев.

Головним завданням наступного етапу проекту він називає залучення бізнесу до активної участі в аукціонах і розвиток моніторингу: «Хочу звернутися до бізнесу: у нас є багато цікавих лотів. Це і земельні ділянки, і будівлі, і техніка. До речі, є і лоти, які будуть також цікаві простим громадянам. Тому запрошуємо вас всіх приєднуватись. Шукайте цікаві лоти, ставте запитання, беріть участь в аукціонах. Перемагайте: і держава від цього теж буде у виграші».

Зі свого боку Ярослав Юрчишин, виконавчий директор Transparency International Україна, розповів про інструменти моніторингу в ProZorro.Продажі. «Уся інформація щодо лотів, дані про учасників, перебіг аукціону і його результати – все це доступне для всіх бажаючих. В цьому ми абсолютно дотримуємось принципів ProZorro», – наголосив Ярослав Юрчишин.

Він закликав активістів і представників ЗМІ активніше залучатися до моніторингу аукціонів з продажу банківських активів. «Це не менш цікаво, ніж у ProZorro.Закупівлі», – додав він.

Офіційна веб-сторінка проекту: http://www.prozorro.sale/

Джерело: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

You may also like

Leave a reply