Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» допоможе об’єднаним територіальним громадам Запорізької, Донецької, Луганської, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей розробити стратегії місцевого економічного розвитку та проекти з розвитку інфраструктури, у т.ч., інвестиційні, а також навчить лідерів цих громад як ефективно використовувати економічний потенціал їх територій. Відповідні протоколи про наміри щодо співпраці з проектом USAID підписані 12 об’єднаними територіальними громадами (ОТГ), обраними в результаті конкурсного відбору.

«Децентралізація надає додаткові можливості для розвитку сільських громад, адже тепер вони можуть на власний розсуд розпоряджатися своїми ресурсами та залучати інвесторів, – говорить Патрік Рейдер, керівник проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». – Наша найперша порада для об’єднаних територіальних громад:  від виключно вирішення повсякденних  проблем почати працювати на перспективу. Процвітання села залежить від успішності економічних  ініціатив. Ремонт будинку культури – це важливо, але щоб повернути молодь у село, слід подумати над покращенням ринкової інфраструктури, наростити додану вартість сільськогосподарської продукції, створити нові робочі місця, у тому числі і в неаграрній сфері».

«Ми давно зрозуміли: допомагають не бідним, допомагають ініціативним, – розповідає Петро Кіяшко, голова Веселівської ОТГ, якій пощастило стати партнером Проекту USAID. – Ми почали писати свою стратегію розвитку із білоруськими експертами, завершили із польськими, а у її реалізації сподіваємось на підтримку американських партнерів. Мріємо запустити систему зрошування і дати людям можливість зайнятися вирощуванням ягід; збудуємо новий ринок щоби покращити доходи наших сільськогосподарських виробників, ставимо сонячні панелі, розвиваємо школу малої авіації. Планів багато, але я скажу вам, що всі вони здійсняться. У мене є бачення того, як наша громада виглядатиме через п’ять років і я сповнений оптимізму з приводу нашого майбутнього».

Проект USAID вже розпочав активну роботу в пілотних ОТГ. Проводяться тренінги з підвищення спроможності працівників органів місцевого самоврядування, представників бізнесу та громадськості щодо впровадження моделей сільського розвитку на основі лідерства сільських громад.  Розробляються інвестиційні проекти, що покращать інфраструктуру, сприятимуть удосконаленню  ланцюгів доданої вартості місцевої сільськогосподарської продукції, принесуть додатковий дохід до місцевих бюджетів, створять нові робочі місця, та, загалом, сприятимуть розвитку громад.

Можливість співпрацювати з Проектом є й у інших громад. Через декілька місяців буде оголошений новий конкурс, за результатами якого буде відібрана наступна група пілотних ОТГ.

Довідково: Веселівська ОТГ розташована у південно-західній частині Запорізької області і складається із дев’яти населених пунктів: селища Веселого і сіл Широке, Мала Михайлівка, Новоолександрівка, Озерне, Єлизаветівка, Авангард, Далеке, Ясна Поляна. Населення громади складає понад 12000 осіб, які формують біля 5000 домогосподарств. У Веселівському районі працюють понад 150 фермерських господарств, які, зокрема, вирощують овочі та фрукти, виробляють м’ясо і молоко. Унікальною конкурентною перевагою Веселівської ОТГ є понад 43 тисячі га земель, цех із ручної збірки спортивних машин «Кобра» та цех зі збірки літаків для сільського господарства. Проте, найбільшим скарбом ОТГ є її ініціативні і активні лідери, що постійно шукають нові можливості для розвитку і процвітання громади. Веселівська ОТГ була однією із перших об’єднаних територіальних громад у Запорізькій області, та першою ОТГ, що звернулася по допомогу до проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Сайт Веселівської ОТГ: http://veselivska.gromada.org.ua/ .

***

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку сільського господарства і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України.

***

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку: http://ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: www.facebook.com/USAIDUkraine.

You may also like

Leave a reply