unnamed-300x225Результати проведеного опитування МСБ підтверджують великі очікування українського бізнесу від негайного реформування системи адміністративних послуг (надання в електронній формі). Адже для бізнесу кожна година затримки має конкретну вартість та напряму впливає на його конкурентоспроможність.

Опитування було проведено серед представників малого та середнього бізнесу під час конференції «Модернізація малого та середнього бізнесу» в рамках програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні».

Головною вимогою з боку бізнесу до держави є надання доступних та прозорих, безпечних та не корупційних, найменш затратних, швидких та зручних, зрозумілих та передбачуваних адміністративних послуг.

Запровадження електронних послуг передбачає проведення глибокого реінжинирингу існуючих порядків надання адміністративних послуг з метою їх оптимізації. За різними міжнародними оцінками та рейтингами (Doing Business Index, World Competitiveness Yearbook та інші) в Україні одні з найбільш забюрократизовані та адміністративно навантажені порядки надання адміністративних послуг.

Саме тому, в рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» заплановано проведення спрощення 5 пріоритетних адміністративних послуг для малого та середнього бізнесу, а також запровадження 3 пріоритетних адміністративних послуг в електронній формі, що будуть запропоновані малим та середнім бізнесом.

Источник: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Leave a reply