У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» № 7687, яким пропонується суттєво розширити можливості бронювання військовозобов’язаних для підприємств на період воєнного стану та, зокрема, дозволити бронювання без укладання договорів щодо виконання мобілізаційних завдань.

«Європейська Бізнес Асоціація вітає таку ініціативу як надзвичайно важливу, адже створення можливостей для бронювання критичного для роботи підприємств персоналу – запорука економічної та продовольчої безпеки держави. Власне, останні місяці бізнес постійно на цьому наголошував. Оскільки з початку травня процедура бронювання суттєво загальмувалась у зв’язку з майже неможливістю укладання договорів на мобілізаційні завдання, яких, у більшості випадків, просто не виявилося на рівні органів місцевої влади. А навіть якщо такі завдання і були, то процедура погодження бронювання органами влади на практиці становила місяць, а то й більше, що вкрай великий термін очікування для підприємців, яким було важливо вирішувати ключові бізнес-процеси, до прикладу, погоджувати нові логістичні ланцюги, підписувати контракти тощо», – прокоментували у Асоціації.

Отже, Асоціація звернулась до Голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки із закликом на найближчому засіданні прийняти за основу законопроект № 7687. У той же час, у зв’язку з тим, що нова хвиля бронювань розпочнеться найближчими тижнями, бізнес закликав Уряд одноразово продовжити чинні бронювання на три місяці.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Неточна назва товару в розрахунковому документі, що не спотворює інформації про розрахункову операцію, не робить такий документ нерозрахунковим

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від ...

Comments are closed.