Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18» від 5 лютого 2024 р. № 17.

Зокрема новим підпунктом п. 17-2 постанови «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» від 24 лютого 2022 р. № 18 встановлено, що заборони, визначені в п. 17 цієї постанови, не поширюються, серед іншого, на операції банків та їх клієнтів, що здійснюються до 31 грудня 2024 р. відповідно до вимог п. 18 розд. VII Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Нагадаємо, відповідно до п. 18 розд. VII Закону України «Про банки і банківську діяльність» тимчасово, до 31 грудня 2024 р., банки-резиденти мають право здійснювати для клієнтів операції з продажу (обміну) російських рублів та/або білоруських рублів у безготівковій формі.

Такі операції здійснюються за таких умов:

– банками-нерезидентами, в яких відкрито кореспондентські рахунки банків-резидентів у російських рублях та/або білоруських рублях, в односторонньому порядку прийнято рішення про конвертацію (обмін) російських рублів та/або білоруських рублів, які знаходяться на таких кореспондентських рахунках, на іншу валюту;

– зазначеними банками-нерезидентами не можуть бути банки-резиденти російської федерації/республіки білорусь та/або банки, до яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»;

– продаж (обмін) російських рублів та/або білоруських рублів може бути здійснений за заявою клієнта банку один раз щодо кожного з видів валюти – російських рублів та білоруських рублів.

Внесено зміни й до п. 12-1514-7 постанови.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.