20 вересня Петро Порошенко дав чергове інтерв’ю українським телеканалам.

На цей раз були порушені теми корупції у Верховній Раді, можлива подальша мобілізація, а також строковий призов.

Глава держави дає інтерв’ю третій тиждень поспіль. До цього він відповідав на запитання журналістів про децентралізацію, демобілізацію і звільнених полонених, а також назвав замовників вибухів під Радою.

ПРО ПРИЗОВ В АРМІЮ І АТО

За словами Порошенка, призов в армію в Україні буде збережено. У той же час вік призовників буде збільшено з 18 до 20 років.

Президент також запевнив, що призовники гарантовано не потраплять в зону АТО.

Щодо можливої мобілізації глава держави зазначив, що він не планує оголошувати наступної хвилі найближчим часом. Однак підкреслив, що все може змінитися в той момент, як на фронті буде загострення.

ПРО КОРУПЦІЮ

Торкнулися під час інтерв’ю і розбурхує уми українців питання щодо безкарності хабарників-депутатів. Зокрема, мова йшла про затримання радикала Ігоря Мосійчука.

– У нас демократична держава… Питання про затримання Мосійчука складається з двох частин: перша – чи не збираються на сьогоднішній день обмежитися затримання Мосійчука і розділити факти хабарництва та корупції, які є у Верховній Раді, і великій корупції, яка є в суспільстві в нашій країні? Політична воля Президента і влади для того, щоб ми дуже жорстко продемонстрували боротьбу з корупцією, існує. Ніхто не обмежиться тільки затриманням Мосійчука, – сказав Порошенко.

Він також зазначив, як держава має реагувати на факти хабарництва у Верховній Раді?

– Моя принципова позиція: відповідати мають і ті, й інші”, – додав він.

Порошенко зазначив, що регламентний комітет не повинен виступати в ролі вищого суду і “прикривати” депутатів.

– Коли він знущався над лікарями, він згадував про регламент? Коли він ставив на коліна міліціонерів, він згадував про регламент? До речі, я не бачу реакції правоохоронних органів, – підкреслив Порошенко.

Про що говорив Порошенко в інтерв'ю: збільшення призовного віку і не оголошення мобілізації

ПРО ПОПЕРЕДНЮ ВЛАДУ

Розслідування злочинів попередньої влади – першочергова задача, яку суспільство ставить перед всією системою правоохоронних органів, зазначив Порошенко.

Він зазначив, що в будь-якій країні світу подібні розслідування тривають місяцями і роками, і заявив, і це його не влаштовує.

– Я разом з товариством вимагаю – представники колишньої влади повинні опинитися на лаві підсудних. Я не збираюся виступати адвокатом одного з правоохоронних органів, які повинні були забезпечити неупереджений розгляд справ по вбивствах на Майдані і відповідальності старої влади, – зазначив Порошенко.

Кажучи про минулу владу, він зазначив:

– Вони намагалися замаскуватися. Вони вивезли з собою і ретельно до цього готувалися – всі докази, всі записи, знищили зброю, з якої стріляли, знищено накази. Але це не повинно нас зупинити в тому, що ми маємо залучити їх до відповідальності.

ПРО СУДОВУ РЕФОРМУ

Відповідаючи на питання, чи можуть сьогоднішні судді бути об’єктивними, Порошенко зазначив, що не хотів би чіпляти ярлики на всіх. За його словами, потрібно дати можливість проявити себе “тим представникам судової влади, які є істинними патріотами”.

– Справедливий суд потрібен вже і зараз, – заявив глава держави, назвавши неприйнятними як радикальні пропозиції вигнати всіх суддів, які є зараз, і запросити іноземців, які допоможуть реформувати суди, – Ми, українці, повинні нарешті навчитися нести особисту відповідальність за власну державу.

У той же час він не виключив можливого запрошення декількох фахівців з-за кордону.

Джерело: УкрМедіа

You may also like

Leave a reply