Парламентарії підтримали законопроект про електронні петиції, запропонований президентом Порошенко.

Про це стало відомо у п’ятницю, 3 червня 2015 року.

Після того, як закон набуде чинності, українці зможуть звертатися до президента, парламенту та уряду через інтернет, складаючи електронні звернення та голосуючи за них.

Депутат Григорій Немиря, представляючи проект в Раді, зазначив, що його норми дозволять громадянам впливати на рішення влади, і що в подібній системі у Великобританії за кілька років проголосувало близько 6 млн громадян.

В Україні планують запровадити механізм е-петицій

Що ж пропонує проект закону? Визначити електронне звернення як окрему форму колективного звернення українців в законі «Про звернення громадян». До речі, при складанні електронного обігу не потрібне використання електронно-цифрового підпису.

Такі петиції будуть подаватися на сайти органів влади, яким вони адресуються.

У документі має бути викладена суть звернення, ім’я ініціатора та email

Якщо петиція оформлена за правилами і не порушує законів, вона публікується на сайті відповідного органу (президента, парламенту, місцевого самоврядування тощо).

Примітно, що якщо за три місяці з дня опублікування петиція збирає 25 000 голосів громадян, які зареєструвалися на сайті, вона повинна бути розглянута органом влади, якому її адресували.

Веб-сайт Національної платформи МСБ знаходиться на домені порталу “Електронної”, засновниками якого є команда Центру розвитку іновацій Києво-Могилянської академії.

Лідер групи Центру Сергій Лобойко був одним з основних ініціаторів та лобістів законопроекту про е-петіції з метою участі громадян у формуванні та реалізації державної політики.

baklan“Прийнятий закон надасть змогу сектору малого і середнього бізнесу скористатися новими інструментами для участі у прийнятті рішень владою через режим online. Ми сподіваємося, що це не тільки сприятиме створенню технічних можливостей для формування е-петицій, а й підніме нову хвилю вмотивованої консолідації підприємницької спільноти”, – прокоментувала спеціаліст проекту USAID Анастасія Баклан.

e-narod

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Leave a reply