Полтавська обласна державна адміністрація починає використовувати big data аналітику для вивчення та прогнозування туристичних потоків. Пілотним проектом стала аналітика даних, зібраних Vodafone під час проведення Гелон-Фест 14 серпня 2021 року.

Так, за результатами аналізу даних відвідувачів фестивалю, основний потік туристів прибув з Полтавської області (56,6%), набагато менше з міста Полтава (19%) та Сумської області (14,6%), далі йдуть Харківська область (4,7%), також можна виділити групи туристів, які приїхали з Дніпропетровської області і з Києва – по 1,1%.

Організаторам фестивалю також було корисно дізнатись, що, лише 20% відвідувачів займаються спортом, а жінок приїхало більше, ніж чоловіків.

Vodafone підготував для Полтавської ОДА комплексний дашборд з узагальненою інформацією про відвідувачів фестивалю, можливістю групувати та фільтрувати дані за низкою параметрів, як то вік, регіон проживання, стать,  інтереси, вподобання, географія мандрівок відвідувачів, належність до певних груп – наприклад, наявність статусу підприємця.

В подальшому подібний аналіз допоможе адміністрації прогнозувати пасажирські потоки, вибудовувати туристичну стратегію та вчасно забезпечувати якісні пасажирські перевезення.

Big Data допомагає адміністраціям міст, областей і ОТГ оцифровувати та аналізувати відомості про життя населених пунктів та на їх основі отримувати точну геоаналітіку, транспортну модель, впроваджувати розумне управління системами ЖКГ, отримати модель міграції людей (жителів і туристів), планувати побудову об’єктів соціальної інфраструктури, дорожній рух, здійснювати моніторинг. Послуги Vodafone Analytics також дозволяють описати портрет цільової аудиторії, організувати таргетовану рекламу, отримати модель Look-a-like.

Vodafone також співпрацює з Полтавською ОДА у напрямку розвитку туризму завдяки проекту оператора Find&Follow. Village Routes. Це онлайн-маршрути сільською місцевістю, яка не є надто популярною серед туристів, а тому безпечною з токи зору запобігання поширення COVID-19. У 2020 році Vodafone розпочав широкомасштабне розгортання мережі 4G (LTE 900 МГц) у сільській місцевості, що дало можливість популяризувати тут діджитал-туризм і таким чином підтримати розвиток місцевих громад та малого бізнесу. Більське городище, на території якого відбувався фестиваль Гелон-Фест, також увійшло до одного с маршрутів. Наразі, на сайті Find&Follow є 60 туристичних маршрутів для самостійних подорожей, зокрема, 4 з них Полтавщиною.

Про Vodafone

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 21 країні і має партнерські угоди з операторами 49 країн. Станом на 31 березня 2021 року Vodafone надає послуги більше 300 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 28 мільйону користувачів фіксованого інтернету та об’єднує більше 123 мільйонів IoT підключень. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету в 2015 році – 2 кварталі 2021 року перевищили 30,3 млрд грн.

Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги – Інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються близько 19 млн клієнтів. З грудня 2019 року Vodafone Україна входить до складу NEQSOL Holding.

Про NEQSOL Holding

NEQSOL Holding – це диверсифікована група компаній, що працюють в різних галузях і країнах. Основні напрямки діяльності – нафтогазова, телекомунікаційна, високотехнологічна і будівельна галузі.

Група компаній працює у Великій Британії, США, Туреччині, Азербайджані, Україні, Грузії, Казахстані, ОАЕ та інших країнах.

У кінці 2020 року у зв’язку з планами щодо подальшого розвитку бізнесу в Україні холдинг відкрив представництво в Україні.

Вам також може сподобатися

Новини компаній

Благодійний фонд ПриватБанку “Допомогати просто!” обладнав опорні лікарні Дніпропетровської області сучасними наркозними станціями

Опорні лікарні Нікополя та Кам’янського отримали дві сучасні наркозні станції по програмі Допомога шпиталям та ...

Leave a reply