Уповноваженим з питань підприємництва при Державній фіскальної службі призначили керівника “Українського медіа центру реформ” Тарас Качка. Податковий омбудсмен буде займатися проблемами і правами бізнесу. Про це повідомляє прес-служба фіскальної служби.

“Це наша власна ініціатива, над якою ми працювали п’ять-шість тижнів з метою поліпшення і поглиблення нашого реального діалогу з бізнесом та платниками податків. Підкреслю, це буде ще один інструмент спілкування з приводу тих пропозицій, питань, скарг, які надходять до фіскальної службу. Буде чітко визначено комунікатор і канал зв’язку між фіскальною службою та платниками податків “, – зазначив голова ГФС Роман Насиров сьогодні під час представлення Тараса Качки.

Насамперед, він буде представляти і захищати інтереси бізнесу. Важливим завданням стане створення відкритої комунікаційної площадки, мета якої – роз’яснення податкових змін, їх обговорення з підприємцями, а головне – забезпечення чесних партнерських відносин між ГФС і бізнес-спільнотою. “Інститут уповноваженого з питань підприємництва буде діяти на громадських засадах.

Мова йде не стільки про створення додаткового інструменту розгляду звернень платників податків, скільки про посилення роботи в ГФС з розгляду тих проблем, які ставить бізнес.

Тобто механізм роботи установи, знаходження дієвих інструментів для вирішення тих проблем, які існують “, – зазначив Качка.

До уповноваженого з питань підприємництва платники податків можуть звертатися з трьох категорій питань.

По-перше, це індивідуальні скарги. Враховуючи те, що при розгляді індивідуальних скарг існують формальні процедури (адміністративне оскарження та оскарження в судах), в цьому випадку будуть розглядатися нюанси, пов’язані з тим, як можна врегулювати цю проблему.

По-друге, системні питання, які стосуються адміністрування податків, і по-третє – зміни законодавства. Сьогодні триває активна дискусія щодо податкових змін, тому кожен платник податків може подати свої пропозиції з податкової реформи.

Першочерговим завданням стане вироблення ефективного механізму розгляду скарг всередині ГФС, а також взаємодія з усіма іншими організаціями, які представляють інтереси бізнесу – офісу бізнес-омбудсмена, Торгово-промисловою палатою України, Європейською бізнес асоціацією, Американською торговою палатою, галузевими асоціаціями та іншими інститутами.

Тарас Качка – експерт з міжнародного права – питань реформування економіки та фінансової системи. Як колишній віце-президент Американської торговельної палати в Україні та менеджер з питань регуляторної політики в міжнародних корпораціях, він має досвід налагодження діалогу між бізнесом та урядом.

Також працював в Міністерстві аграрної політики і продовольства, Міністерстві юстиції. Сьогодні Качка керує “Українським медіа центром реформ” і входить в Цільову команду з податкової реформи при Міністерстві фінансів. Нагадаємо, фіскальну службу передали в підпорядкування Мінфіну

“Новопризначений бізнес-омбудсмен прокоментував свою нову посаду на власній сторінці у Facebook

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Leave a reply