Військовий збір

З 1 січня 2025 року усі ФОПи на спрощеній системі сплачуватимуть військовий збір:

– ІІ та IV група – 800 грн на місяць (10% від мінімальної зарплати на січень поточного року). Термін сплати – до 20 числа кожного місяця.

– ІІІ група – 1% від доходу. Термін сплати – аналогічно до термінів сплати єдиного податку.

Норма щодо сплати військового збору ФОПами на «спрощенці» діятиме по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.

ФОПи на загальній системі оподаткування сплачуватимуть:

– ПДФО – 18%;

– військовий збір – 5%.

Підвищена ставка військового збору діятиме по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.

Мінімальне податкове зобовязання

З 1 січня 2025 та до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан встановлено новий порядок розрахунку мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для сільськогосподарських земель:

– Мінімальна сума до сплати з 1 гектара – не менше 700 грн;

Для земельних ділянок, де частка ріллі перевищує 50%, мінімальна сума – 1400 грн з 1 га.

При визначенні МПЗ за 2025 рік та наступні роки, закінчуючи роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, застосовується коефіцієнт із значенням 0,057. За 2024 рік МПЗ обраховується із застосуванням коефіцієнту 0,05.

Режим експортного забезпечення

З 1 грудня 2024 року запроваджено режим експортного забезпечення (РЕЗ), який змінив правила експорту сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки:

– експорт окремих видів товарів може здійснюватися лише зареєстрованими платниками ПДВ;

– платник ПДВ з метою вивезення за межі митної території України у режимі експорту окремих видів товарів зобов’язаний за кожним таким товаром скласти окрему податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН до дня подання митної декларації для митного оформлення таких товарів;

– аналіз походження такої продукції, декларування та сплата податків за ланцюгами постачання здійснюється до фактичного вивезення такої продукції за межі митної території України;

– для суб’єктів, які мають позитивну історію за експортними операціями, зареєстровані платниками ПДВ не менше року та вчасно подають звітність, мають землю, задекларованих працівників з належною заробітною платнею, не мають боргів зі сплати податків, не перебувають у стадії ліквідації, запроваджено ознаки безумовної реєстрації податкових накладних.

У податкових накладних, складених після 01.12.2024 як за операціями з постачання на митній території України, та вивезення за межі митної території України, одиниці виміру по окремих видах товарів – повинні бути зазначені в кілограмах.

ДПС здійснює моніторинг таких операцій на постійній основі не лише по суб’єкту-експортеру, але й за його ланцюгами постачання. Лише чесне декларування, сплата податків та повернення валютної виручки є запорукою реєстрації податкової накладної з метою подальшого вивезення такого товару за межі митної території України.

You may also like

Думка експерта

Як розрахувати частку сільгосптоваровиробництва та не втратити статус платника єдиного податку IV групи?

Хто має подавати Розрахунок частки сільгосптоваровиробництва? Сільгосптоваровиробники (юридичні особи) для переходу на спрощену систему оподаткування ...

Comments are closed.