Уряд намагається перекласти плату за власні помилки у економічній та соціальній політиці на плечі населення. Таку думку під час виступу на Погоджувальній раді висловив народний депутат від групи «Воля народу» Володимир Бандуров.
У ході виступу він повідомив, що урядом ініційовано скасування в країні адміністративного регулювання цін. Відповідний законопроект розміщено на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. «До чого це призведе? До чергового стрибка цін на соціально значущі товари, що негативно відіб’ється на рівні життя малозабезпечених верств населення», – спрогнозував депутат.
Як зазначив Володимир Бандуров, в той час, коли урядовці рапортують про покращення життя, українці відчувають значне зменшення реальних доходів. «Особливе занепокоєння викликають різного роду маніпуляції зі статистичними даними, – зауважив він. – Зокрема, різка зміна в структурі споживчого кошику громадян, який обліковується Держкомстатом. Якщо в кінці 2015 року частка продовольства у ньому була на рівні 50%, то нещодавно було заявлено про зменшення цієї частки до 40%. Такі зміни призводять до формування помилкової соціальної політики та зростання напруги в суспільстві».
Народний депутат від «Воля народу» також повідомив, що Міністерство фінансів пропонує у поточному році провести скорочення видатків у разі недоотримання чергового траншу кредиту від МВФ. «Сьогодні від багатьох іноземних високопосадовців ми чуємо, що Україна вже не потребує кредиту МВФ через нібито стабільну фінансову ситуацію, – зауважив він. – Не важко спрогнозувати, що українська влада буде намагатися приховати власні помилки бюджетного планування за ширмою ненадання кредиту МВФ».
Володимир Бандуров закликав уряд зменшити податкове навантаження та запровадити податкові канікули для бізнесу, а також вжити заходів для збільшення інвестування. «Розвиток української економіки неможливий без залучення іноземних інвестицій. Ми підтримуємо оцінку Національної інвестиційної ради, що українській економіці в довгостроковій перспективі потрібно 200 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій, – зазначив він. – Від економічного зростання напряму залежать і надходження податків, і рівень заробітних плат».
Джерело: Прес-служба ДГ «Воля народу»