Представники малого бізнесу повинні мати “план Б” у разі невдачі заплановаго ряду акцій протесту щодо відміни РРО та підтримки законопроекту №1718. Про це заявила Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна на круглому столі у Києві 29 травня.

Метою заходу була презентація альтернативного законопроекту щодо використання РРО, розробленого з урахуванням пропозицій підприємницької спільноти в рамках проекту USAID «Впевнений бізнес – заможна громада», що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Законопроект представив Любомир Чорній, технічний радник проекту USAID, зазначивши, що “концепція законопроекту ґрунтується на двох завданнях: перегляд критеріїв для формування груп платників єдиного податку та усунення “ляпів” у питаннях звітності й відповідальності суб’єктів господарювання, що застосовують РРО”.

При цьому, за словами експерта, застосування РРО залишається обов’язковим лише для юридичних осіб-спрощенців і скасовується для фізичних осіб-спрощенців (водночас граничні суми річного доходу для фізичних осіб-підприємців, які використовують спрощену систему оподатування, пропонується зменшити).

ЗАВАНТАЖИТИ ПОРІВНЯЛЬНУ ТАБЛИЦЮ ДО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ

Так, законопроект передбачає зміну структури груп платників єдиного податку та спрощення адміністрування РРО. За словами Ксенії Ляпіної, документ покликаний стати компромісом між зобов’язаннями МВФ та зменшенням адміністративного навантаження на МСБ.

“Це те, на що Мінфін, депутати та Уряд вцілому ідуть, тому що вони розуміють, що у нинішній версії є застарілі норми, – прокоментувала голова ДРС. – Я на вашому боці, та лише закликаю підприємців подивитися реаліям в очі. Давайте формувати “план Б”, при якому можна жити і не йти в тінь”.

ЗАВАНТАЖИТИ ПОЯСНЮВАЛЬНУ ЗАПИСКУ

Пропозиція викликала жваву дискусію серед професійної спільноти. Зокрема, свою думку висловили члени Національної платформи МСБ Євген Зільберт, ВГО “Громадянський рух “Контроль ради справедливості”,Ольга Ракова, спілка підприємців “Солідарність”, Ірина Березинець, громадська організація “Сяйво Сіверщини”.

Нагадаємо, протягом 2 червня запланована низка акцій протесту у різних регіонах країни проти впровадження РРО з 1 липня 2015 року та на підтримку законопроєкту №1718, автором якого є Оксана Продан.

3 червня запланована попереджувальна акція об’єднань МСБ проти РРО

Источник: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Leave a reply