«На початку 90-х, коли ми переживали глибокий злам економічної формації, саме малий бізнес врятував країну від безробіття, жебракування, надав можливість людям самовиразитись і реалізуватись у власній справі. Народився середній клас. Багато журналістів, політологів, філософів сперечаються чи є він у нас, а я переконана – є. Це ті підприємці, які взяли долю в свої руки, і, незважаючи на перешкоди, йдуть вперед, змінюючи країну. Якщо люди розвиваються разом зі своєю справою, то й країна змінюється. Зараз ми знову переживаємо глибоку кризу.

Я переконана, що ми переживаємо глибокий злам, який не пережили у 90-х. Моя думка однозначна. Знову країну врятує малий та середній бізнес, а також самостійність та самоорганізація людей. Це сьогодні виражається у всьому. З одного боку у волонтерстві, з іншого у боротьбі підприємців за свої права. Хочу підкреслити, підприємці в Україні, як справжній середній клас, ніколи не були мовчазні. Вони не борються проти персоналій чи особистостей, вони борються за свої права. І це, до речі, європейська тенденція» – зазначила Голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна під час конференції «Модернізація малого та середнього бізнесу: виклики та шляхи виходу з кризи», яка відбулася 9 червня 2015 року у Києві.

Учасникам презентували п’ятирічну програму USAID «Лідерство в економічному врядуванні», яка ставить за мету сприяти покращенню середовища для ведення бізнесу, об’єднати зусилля орієнтованих на реформи організацій громадянського суспільства та урядових інституцій з метою розробки та впровадження конкретних реформ для розвитку малого та середнього бізнесу. Програма впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, Центром соціально-економічних досліджень – CASE-Україна та Київським економічним інститутом. Планується, що у подальшому Програма відбиратиме на конкурсній основі бізнес-асоціації, що працюють на регіональному та національному рівні для організації подальшої співпраці та сприяння їх інституціональному розвитку.

У ході конференції Ксенія Ляпіна також розповіла про технічні рішення й технологічні прийоми державного управління, які застосовує ДРС у своїй діяльності, зокрема у рамках дерегуляції бізнесу. Крім того, Голова ДРС презентувала результати роботи Служби та звернулась до підприємців.

«Від гасел ми перейшли до реальних справ. Закликаю вас до співпраці, але не тільки емоційної, а й до конструктивної. Ми працюємо над рішеннями, документами, де потрібно обраховувати, застосовувати економічних аналіз. Звісно, це не те що провести демонстрацію, але сьогодні легких шляхів не існує. Лише спільна щоденна кропітка робота над реформами, незважаючи на складності, дасть блискучий результат», – наголосила Ксенія Ляпіна.

Слід зазначити, що Державна регуляторна служба України вже співпрацює з бізнес-асоціаціями і зацікавлена у налагодженні діалогу з активними представниками громадянського суспільства та збільшенні можливостей бізнес-об’єднань щодо впливу на прийняття рішень економічної політики стосовно МСБ.

Джерело: Державна регуляторна служба України

You may also like

Leave a reply