12-300x210Малий та середній бізнес закликає владу накласти мораторій на внесення змін до спрощеної системи оподаткування строком на 3 роки. Для відстоювання і доведення своєі позиції підприємницька спільнота об’єднується у відкриту Коаліцію.

Про це заявив голова Спілки підприємців “Стіна”Олександр Печалін на круглому столі, що відбувся в “Укрінформ” 24 листопада.

ДОЛУЧИТИСЯ ДО КОАЛІЦІЇ

“Зараз формуються національний та регіональний штаби для проведення адвокасі-кампанії з підтримки спрощеної системи оподаткування. Ми запрошуємо підприємців та бізнес-асоціаціі до спільної работи”, – повідомив він.

IMG_48541-300x225

Як зазначила голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, метою впровадження спрощеної системи в Україні було надати можливість легально працювати і заробляти мільйонам українців. І система себе виправдала:

“Втричі збільшилися надходження від МСБ до бюджету. Але головним досягненням стала саме легалізація підприємців: вони спокійно працювали на себе, на свою сім’ю, часто створювали і одне-два робочих місця”, – розповіла вона.

За словами голови ДРС, Украіна переживає кардинальну економічну кризу і повну перебудову економіки. Починають превалювати нові сфери, іде пошук нових ніш. А саме малий бізнес найбільш легко змінює свої види діяльності та адаптується до нових реалій.

“Якщо йому не створювати бар’єри – то малий бізнес зможе знову врятувати економіку. Сьогодні відповідь однозначна – спрощена система оподаткування актуальна, як ніколи. Вона проста, економить час і гроші підприємців”, – акцентувала Ксенія Ляпіна.

IMG_4859-300x225Паралель між українською економікою із законодавчими ініціативами щодо податкової реформ, та потопаючим, на якого накидують цегли, провів голова Асамблеї громадянського сектору України Іван Петухов.

Він презентував статистичні дані за останні декілька років, які доводять, що навіть перспективна IT-галузь, у разі ліквідаціі єдиного податку, піде у тінь.

І, в першу чергу, проблема тінізаціі у разі прийняття законопроекту про податкову лібералізацію №3357 без внесення змін щодо спрощеної системи, очікує ювелірів, виробників хутрових виробів та рестораторів.

FullSizeRender-2-300x224

За словами експертів, для розвитку сектору МСБ необхідно передбачити у законопроектах щодо податкової реформи (як внесеного профільним комітетом ВРУ, так і підготовленого Міністерством фінансів України) накладання мораторію на внесення змін до спрощеноі системи оподаткування строком на 3-5 років.

Протягом цього часу професійна спільнота спільно з представниками влади зможе напрацювати оптимальну модель для переходу “спрощенців” на загальну систему.

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЇ УЧАСНИКІВ

“Союз захисту підприємництва” послідовно продовжує відстоювати інтереси МСБ, зокрема і щодо спрощеної системи оподаткування. Сподіваємось, що Громадська рада при ДРС та при Мінекономрозвитку теж займуть жорстку позицію на захист малого підприємництва. У нас є стійка комунікація з керівництвом ДРС, народними депутатами і ми будемо вживати всіх заходів на захист спрощенки”, – прокоментував голова Громадської ради при ДРС Сергій Доротич.

Національна платформа МСБ запрошує членів та учасників долучитися до всеукраїнської адвокасі-кампанії з підтримки спрощеної системи оподаткування з метою створення єдиного голосу малого і середнього бізнесу, який почує українська влада.

ПОВНИЙ ВІДЕОЗАПИС КРУГЛОГО СТОЛУ

Джерело: Національна платформа МСБ

You may also like

Leave a reply