Підприємства малого та середнього бізнесу отримають допомогу по частковому безробіттю

Підприємства малого та середнього бізнесу отримають допомогу по частковому безробіттю

Станом на 18 травня, у Київському міському центрі зайнятості прийнято 95 рішень про надання допомоги по частковому безробіттю суб’єктам малого та середнього бізнесу, на яких зайнято 3237 працівників. Щодня кількість ухвалених рішень збільшується. 

Про це повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

«Наразі до столичної служби зайнятості звернулись підприємства, які займаються  туристичною діяльністю, працюють в готельному і ресторанному бізнесі та будівництві. Це ті галузі, які постраждали після введення карантину у зв’язку з поширенням  коронавірусної інфекції Covid-19»,зауважив керівник КМЦЗ.

Для отримання допомоги по частковому безробіттю роботодавцю треба звернутися до районної філії КМЦЗ за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску протягом 30 календарних днів з дня зупинення або скорочення діяльності та надати документи:

– заяву у довільній формі, в якій, зокрема, має бути зазначена інформація про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництва відповідно до Господарського кодексу України, до якої додаються засвідчені роботодавцем копії підтвердних документів щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів (тобто, за 2019 рік);

– засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;

– відомості про працівників (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно із статтею 471 Закону України «Про зайнятість населення»;

– видану Державною податковою службою довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Якщо пакет документів виявиться неповним  або в окремих документах будуть допущені помилки, центр зайнятості протягом 3-х робочих днів повідомляє про це роботодавцю. У роботодавця буде п’ять робочих днів на доповнення або доопрацювання таких документів, після яких він має право повторно звернутися до центру зайнятості.

Рішення про надання або відмову у наданні допомоги по частковому безробіттю приймає Київський міський центр зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем документів. Після прийняття рішення про надання допомоги по частковому безробіттю у триденний строк укладається договір. За умовами договору центр зайнятості здійснює перерахування роботодавцеві коштів для виплати допомоги працівникам протягом 3-х робочих днів після зарахування відповідних коштів на рахунок центру зайнятості.

«Допомога по частковому безробіттю нараховується за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку 2/3 тарифної ставки, але не більше розміру мінімальної зарплати», – уточнив Віктор Білич. 

Більш детальну інформацію та фото Ви можете отримати у відділі інформаційної роботи, звернувшись за електронною адресою: [email protected] або за телефоном: 277-37-88.

Київський міський центр зайнятості сьогодні – це:

  • Найбільша база можливостей
  • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців.

Оставить комментарий