У жовтні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зменшилась на 1,6 % в порівнянні з вереснем поточного року, за рахунок зміцнення національної валюти. В порівнянні з жовтнем 2020 року, медіанна ціна на первинному ринку нерухомості збільшилась на 19,3%

Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.

За даними порталу Address.ua, у жовтні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 250 дол. США/кв.м, що на 1,6% менше за значення минулого місяця. Основним фактором зменшення доларових цін на первинному ринку нерухомості стало зміцнення національної валюти. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у жовтні зменшився на 3%, і склав 1368 дол. США/кв.м. Ціна двокімнатних – 1235 дол. США/кв.м. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 168 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за жовтень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (360 245 відвідувань за жовтень 2021 року).

Структура цін по районах

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 1979 дол. США/кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1860 дол. США/кв.м. Ціна в Голосіївському районі склала 1674 дол. США/кв.м. В Оболонському та Подільському районах у жовтні 2021р. вартість кв.м. склала 1267 дол. США. та 1230 дол. США. відповідно. Мінімальна ціна – 1003 дол. США/кв.м зафіксована в Деснянському районі.

Попит на столичну нерухомість

У жовтні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 35%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол.США з часткою 26% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол.США у жовтні  2021 р. склав 20% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол.США і вище – 19%.

Попит на двокімнатні квартири у жовтні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41% запитів до бази даних порталу Address.ua. Однокімнатними квартирами цікавились 39% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 19% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 35 м2 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 41% від загальної кількості. Квартири від 50 м2 до 80 м2 цікавлять 26% претендентів. 17% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 16%.

За даними порталу Address.ua, у жовтні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 26% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район, із часткою переглядів 13%. Дніпровський та Шевченківський райони – 12% та 11% відповідно, Святошинський район – 9%. Оболонським районом цікавляться 5% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському районі.

Розподіл ринку нерухомості

У жовтні, хоч і залишився високий попит на первинну нерухомість, збільшилась кількість покупців, які розглядали вторинній ринок для покупки.  Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 72% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 28% на вторинному.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

“У жовтні 2021 року ціни на первинну нерухомість зупинили зростання, а зміцнення національної валюти призвело до зниження медіанної ціни на ринку на 1,7%. При цьому ціни знизилися переважно на 1-кімн. квартири, тоді як 2-кімн. та 3-кімн. квартири зберегли рівень цін попереднього місяця

До основних факторів, що спровокували цінову стагнацію (крім ситуації на валютному ринку), можна віднести зниження попиту після пікових показників вересня. За оцінкою City Development Solutions, у жовтні було укладено на 15-18% менше угод, ніж місяцем раніше. Свою роль відіграло і наближення новорічних свят – частина покупців відкладає купівлю на грудень в очікуванні акційних пропозицій від забудовників. Очікування переходу Києва до червоної карантинної зони так само спровокувало спад активності на ринку – незважаючи на те, що фактичні обмеження було введено лише у листопаді, кількість звернень до відділів продажів скоротилася.

З погляду географії цін, листопад став знаковим місяцем – незважаючи на зниження загальної медіанної ціни, зростання цін в окремих районах призвело до того, що медіанні ціни в усіх районах перевищили позначку $1 000.

Структура попиту на первинну нерухомість не зазнала значних змін – збільшилася частка запитів на квартири площею 35-50 кв.м., тоді як попит на більш просторі квартири знизився.

Таким чином, за сукупністю факторів, можна зробити висновок, що основним двигуном динаміки ринку первинної нерухомості виступав інвестиційний попит – його збереження в майбутньому залежить від багатьох факторів, включаючи ситуацію на валютному ринку та збереження хоча б видимості стабільного розвитку сектора первинної нерухомості”. 

Висновки:

  • У жовтні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 250 дол. США/кв.м, що на 1,6% менше за значення минулого місяця. Основним фактором зменшення доларових цін на первинному ринку нерухомості стало зміцнення національної валюти. За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 15%.
  • Попит на двокімнатні квартири у жовтні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 41% запитів до бази даних порталу Address.ua, від  користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
  • найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол.США з часткою запитів 35%.
  • Категорія квартир від 35 м2 до 50 м2, була самою затребуваною у жовтні 2021р. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить 41%.
  • Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 72% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 28% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
  • У жовтні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 232 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 жовтня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 360 245  (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові: Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новобудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Нерухомість

Держгеокадастр забезпечив впровадження функціоналу щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про масив земель сільськогосподарського призначення

31 жовтня 2023 року в програмному забезпеченні Державного земельного кадастру запроваджено функціональну можливість щодо внесення ...

Leave a reply