Не чекаючи на проведення судової реформи, завдяки ініціативі голови громадської організації «Електронна Демократія» — Фльонц Володимира, перше засідання «електронного суду» відбудеться вже цієї п’ятниці, 13 лютого, в Голосієвському районному суді міста Києва.

Суть справи

Причиною звернення до Суду послужила бездіяльність прокуратури, що не прийняла заяву в електронній формі, про порушення в день виборів 26 жовтня. Хоч в самій справі немає нічого особливого, головної уваги заслуговує саме форма в якій вона проводиться — в ній нема жодного паперового документу, а ні в зверненні до прокуратури, а ні в заяві до суду.

«Зараз багато говорять про суд майбутнього, «електронний суд». Але наразі судова реформа, обіцяна рік тому, навіть не розпочалась. Отже не чекаючи на реформу «згори», ми вирішили скористатись вже існуючими нормами Закону, що надають право звернення до органів виконавчої та судової влади шляхом подачі документів в електронній формі. Ініціювавши засідання суду базуючись виключно на електронних документах, ми створимо важливий судовий прецедент на майбутнє», — каже Володимир Фльонц, голова ГО «Електронна Демократія».

Чому це важливо

Вже прийнятті судом до розгляду електронні документи, та можливе рішення суду, що зобов’яже прокурату приймати документи в електронній формі — на практиці доведуть можливість такого звернення і в інші органи державної влади. Ця справа відкриває нову сторінку як в судочинстві, так і в майбутньому електронному урядуванні всієї країни.

«Приймаючи участь у програмі «Захисти тил» мені, та моїм колегам, доводиться надавати юридичну допомогу мешканцям самих різних куточків нашої країни. Можливість подачі документів в електронній формі значно спростить нашу роботу. Так суд майбутнього створюється вже зараз», — зазначає адвокат Анатолій Тарасенко.

Запрошуємо журналістів на відкрите засідання суду, що відбудеться в п’ятницю 13.02.2015 о 11:30 в Голосієвському районному суді міста Києва, адреса вулиця Полковника Потєхіна, 14А, тел. суду +380 44 259 7110.

You may also like

Технології

Трансформація цифрового робочого простору: компанія Lenovo представляє нові пристрої та програмне забезпечення майбутнього для гібридної роботи

Компанія Lenovo представляє нові передові технологічні інструменти для задоволення швидкозмінних потреб користувачів сучасного бізнесу. Новий ...

Leave a reply