Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 р. № 1069, якою встановлено порядок внесення фільмів українського, іноземного та спільного виробництва до Державного реєстру фільмів, а також порядок його ведення.
Зокрема передбачено, що внесенню до Реєстру підлягають усі художні, документальні, науково-просвітницькі, освітні, анімаційні, кіно- і відеофільми українського, іноземного та спільного виробництва, які розповсюджуються та/або демонструються на території України.
Для внесення фільму до Реєстру суб’єкт кінематографії, якому належить або який має намір отримати право на розповсюдження та/або демонстрування фільму на території України, надсилає на адресу електронної пошти Держкіно в електронній формі або заповнює відповідну електронну форму на офіційному веб-сайті Держкіно:
1) заяву про внесення фільму до Реєстру за формою, встановленою Держкіно;
2) інформацію про вид документа (угода, контракт, договір), який підтверджує надання власником виключних прав на фільм дозволу та передачу прав на розповсюдження та/або демонстрування фільму на території України, його реквізити, сторони, строк дії. Суб’єкт кінематографії може додатково надати засвідчену в установленому законодавством порядку копію угоди (контракту, договору) або іншого документа, який підтверджує надання власником виключних прав на фільм дозволу та передачу прав на розповсюдження та/або демонстрування фільму на території України. До копій документів, складених іноземною мовою, додаються засвідчені в установленому законодавством порядку копії таких документів у перекладі українською мовою;
3) анотацію до фільму;
4) дані про прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) режисера-постановника, автора сценарію, композитора, оператора-постановника, художника-постановника, продюсера, основного акторського складу;
5) цифровий носій із записом фільму або посилання на електронний ресурс, на якому дубльований (озвучений, субтитрований) державною мовою фільм доступний для перегляду. У разі неможливості надання відповідного цифрового носія або посилання на електронний ресурс допускається можливість перегляду фільму в кінозалі, дубльованого (озвученого, субтитрованого) українською мовою на території України в установленому законодавством порядку представниками Держкіно та членами експертної комісії з питань розповсюдження та/або демонстрування фільмів при Держкіно, яка утворюється Держкіно.
За результатом розгляду поданих документів протягом п’яти робочих днів із дня подання заяви Держкіно приймає рішення про внесення фільму до Реєстру шляхом видання наказу.
Строк розгляду заяви може бути продовжений на 15 робочих днів у разі необхідності перегляду фільму експертною комісією, про що Держкіно повідомляє заявнику шляхом надсилання листа на адресу електронної пошти, зазначеної в заяві.
Під час внесення фільму до Реєстру для кожного фільму встановлюється індекс глядацької аудиторії, залежно від якого визначаються умови розповсюдження та/або демонстрування фільму суб’єктами кінематографії, винятки становлять суб’єкти у сфері аудіовізуальних медіа (для суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа індекс глядацької аудиторії – рекомендований). Умови розповсюдження та/або демонстрування фільмів суб’єктами у сфері аудіовізуальних медіа, внесених до Реєстру, визначаються Законом України «Про медіа».
Реєстр розміщується на офіційному веб-сайті Держкіно. Доступ до Реєстру надається для загального користування на безоплатній основі.
Крім того, внесено зміни до п. 4 Положення про Державне агентство України з питань кіно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 р. № 277, а також визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 р. № 1315 «Про затвердження Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів».
Державному агентству з питань кіно доручено забезпечити функціонування Державного реєстру фільмів не пізніше трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою.
Джерело: Lexinform