Їх окреслила під час доповіді на засіданні Верховної Ради України з питання «Стан та проблеми реалізації Закону України «Про соціальні послуги» Марина Лазебна, Міністр соціальної політики.

Це фіналізування стандартизації гарантованого обсягу та якості соціальних послуг, розробка підходів до поєднання медичних та соціальних послуг в рамках одного закладу, який надає послуги з цілодобовим проживанням, забезпечення ефективної роботи механізмів державно-приватного партнерства на ринку надання соціальних послуг.

Ринок надання соціальних послуг приватними надавачами існує і переважно в тіні. «Його необхідно «виводити на світло», забезпечувати прозорість, наявність достовірної інформації про нього у споживачів, адже така практика потрібна людям та корисна для держави», – зауважує Міністр.

Регулювання ринку державою є важливим питанням, бо впливає на здоров’я та життя людей.

Тому завдання держави – це підтримка розвитку надання соціальних послуг добросовісними надавачами, які дотримуються стандартів діяльності, формулювання дієвих механізмів виявлення та відсторонення від надання послуг недобросовісних надавачів, притягнення їх до відповідальності, це забезпечення повної та доступної інформації для споживачів про надавачів послуг.

За матеріалами Міністерства соціальної політики

You may also like

Leave a reply