Українські банки уклали угод  фінансового лізингу на суму близько  1,8 млрд. грн. в першому півріччі 2020 року, що на 63% менше ніж за аналогічний період минулого. Послуги в цьому  сегменті  за звітний період   надавали всього  14 вітчизняних банків. Трійка найактивніших зайняла левову частку ринку: їхня сукупна частка склала 72% від загальної вартості угод. Лідерами стали АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “КРЕДОБАНК” і АТ “ТАСКОМБАНК”. 

Портфель лізингових угод також дещо зменшився, просівши на 3,4% в звітному періоді, при загальній вартості 10 млрд. грн. Загалом трійка найбільших банків за розміром лізингового портфелю має частку в 69% від загального банківського портфелю цих угод (це АТ КБ “ПриватБанк”, АТ “Укрексімбанк” і АТ “КРЕДОБАНК”), а десять найбільших банків – генерують 99%. 

Основними лізингоотримувачами  для банків в першому півріччі 2020 року залишалися  юридичні особи. Їх частка склала 78% , тоді як  фізичних  22%. При чому порівняно із співставним періодом 2019 року, питома вага  фізичних осіб зросла майже вдвічі. В той же час в портфелі як і раніше домінують корпоративні клієнти, частка яких становить 89% на кінець першого півріччя .

Дані  для аналізу  взяті  з оборотно-сальдових балансів банків, розміщених на сайті НБУ. 

Асоціація «Українське Об’єднання Лізингодавців» – створена в 2005 році як добровільне об’єднання професійних учасників ринку лізингу. З цього ж року Асоціація входить до складу конфедерації LEASEUROPE зі штаб-квартирою у Брюсселі, що об’єднує асоціації 31 європейської країни. До складу Українського об’єднання лізингодавців входять учасники, які генерують понад 80% угод від загальноукраїнського обсягу нового бізнесу лізингової галузі. В 2019 Асоціація стала грантоотримувачем Проекту USAID/FST.

You may also like

Leave a reply