Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18» від 1 березня 2023 р. № 12, якою актуалізовано низку валютних обмежень з метою, зокрема забезпечення безперебійної діяльності волонтерського руху України та надання можливості громадянам підтримати постраждалих від землетрусів у Туреччині.

Як пояснили у Національному банку, з 2 березня 2023 р.:

1) з огляду на оновлення митного законодавства уточнено перелік кодів товарів, які мають змогу купувати волонтери – фізичні особи за кордоном для підтримання обороноздатності України.

З 1 січня 2023 р. набрав чинності новий Закон «Про митний тариф України», яким, зокрема виокремлено новий код для безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Враховуючи це, додано новий код БПЛА до переліку кодів товарів оборонного призначення, які мають змогу купувати волонтери – фізичні особи за кордоном для сприяння підтримання обороноздатності України.

До відповідного переліку раніше було включено: тепловізори, рації, бронежилети, каски, шоломи, військову та тактичну форму, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги;

2) надано можливість перераховувати іноземну валюту фонду, створеному Посольством Турецької Республіки в Україні для підтримки постраждалих від землетрусів у Туреччині.

Національний банк надав можливість резидентам та нерезидентам перераховувати кошти в іноземній валюті на рахунки благодійного фонду «ТЮРКІЄ ДЖУМХУРІЄТІ БЮЮКЕЛЬЧІЛІГІ ДАЯНИШМА» (Фонду солідарності Посольства Турецької Республіки в Україні), створеного для акумуляції коштів з метою підтримки людей, що постраждали від землетрусів у Туреччині.

Крім цього, зазначеному фонду надано можливість купувати іноземну валюту та переказувати її за кордон. Такий переказ фонд здійснюватиме на користь Гуманітарної місії AFAD Міністерства внутрішніх справ Туреччини, Турецького Червоного Півмісяця та Міністерства закордонних справ Туреччини.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.