Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2024 р. № 903, якою визначено особливості підготовки, подання, оцінки та пріоритезації концепцій публічних інвестиційних проектів для подання на розгляд Стратегічної інвестиційної ради, утвореної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 травня 2024 р. № 549, пропозицій стосовно єдиного проектного портфеля здійснення публічних інвестицій (переліку пріоритетних публічних інвестиційних проектів) на 2025 р. у рамках реалізації перехідної моделі управління публічними інвестиціями під час підготовки проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».

Затвердженим Порядком унормовано, що ініціаторами створення концепції можуть бути головні розпорядники бюджетних коштів або підпорядковані їм підприємства, установи та організації, які визначені головними розпорядниками такими, що можуть реалізувати відповідний проект, забезпечувати його фінансову та технічну підтримку, а також здійснювати контроль за його виконанням у межах своїх повноважень. Інформація щодо визначених головними розпорядниками бюджетних коштів ініціаторів створення концепції вноситься головними розпорядниками бюджетних коштів до Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури, створеної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1286.

Концепції готуються як для нових проектів, так і для тих, що вже перебувають на стадії реалізації і потребуватимуть у 2025 р. фінансування з державного бюджету (зокрема за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій та іноземних урядів) або державної підтримки (державні гарантії тощо), а також для проектів державно-приватного партнерства.

Ініціатор створює концепцію шляхом заповнення відповідної інформації згідно з додатком 1 через функціонал Єдиної цифрової системи в окремому блоці «Концепції» в кабінеті користувача в Єдиній цифровій системі, який створюється на запит головного розпорядника бюджетних коштів.

Подання концепцій та їх розгляд здійснюються через Єдину цифрову систему згідно з регламентом її роботи та підтверджуються уповноваженою особою ініціатора шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

У разі виявлення ініціатором неточностей/невідповідностей у концепції до настання дати закінчення прийняття концепцій ініціатори можуть усунути виявлені неточності/невідповідності. Після настання дати закінчення прийняття концепцій внесення змін до концепції не допускається.

Оцінка та пріоритезація концепцій здійснюється через Єдину цифрову систему на основі визначених критеріїв пріоритезації та їх вагових коефіцієнтів згідно з додатком 2.

Оцінка концепцій із наданням відповідних висновків здійснюється Мінекономіки, Мінфіном та Мінінфраструктури відповідно до їх повноважень, зокрема:

– Мінекономіки – в частині стратегічної доцільності (відповідності національним та секторальним стратегіям) та соціально-економічної доцільності (оцінка соціального та економічного впливу, охоплення населення тощо);

– Мінфіном – у частині фінансової доцільності (оцінка фінансової спроможності та прийнятності);

– Мінінфраструктури – в частині відповідності стратегічним цілям та пріоритетам Державної стратегії регіонального розвитку України, технічної (інфраструктурної) та інституційної спроможності (оцінка операційної готовності, енергоефективності, спроможності реалізації тощо).

Результати оцінки формуються в автоматичному режимі в Єдиній цифровій системі, висновки підтверджуються уповноваженими особами Мінекономіки, Мінфіну та Мінінфраструктури шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

На основі інформації, наданої у концепції ініціатором, та висновків оцінки, проведеної Мінекономіки, Мінфіном та Мінінфраструктури, засобами Єдиної цифрової системи автоматично розраховується загальна кількість балів за кожною з концепцій з урахуванням вагових коефіцієнтів, яким ця концепція відповідає.

Пріоритезований перелік концепцій на основі отриманих балів формується окремо за кожним сектором.

Мінекономіки узагальнює інформацію про результати оцінки та подає її на розгляд Стратегічної інвестиційної ради.

Інформація про отриману кількість балів буде доступна ініціатору концепції після завершення здійснення оцінки.

Внесено й зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту із створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи управління процесом відбудови об’єктів нерухомого майна, будівництва та інфраструктури» від 15 листопада 2022 р. № 1286.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Неточна назва товару в розрахунковому документі, що не спотворює інформації про розрахункову операцію, не робить такий документ нерозрахунковим

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від ...

Comments are closed.