Міністерство юстиції України звернулось з листом до начальників міжрегіональних управлінь Мін’юсту щодо організаційних заходів у зв’язку із затвердженням Переліку нотаріальних округів.

Зазначається, що наказом Мін’юсту «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства юстиції України (щодо врегулювання питання реєстрації приватної нотаріальної діяльності нотаріуса при зміні адміністративно-територіального поділу України)» від 31 травня 2021 р. № 1911/5, який набрав чинності 5 червня 2021 р., внесено зміни до:

  • Положення про порядок реєстрації приватної нотаріальної діяльності та заміщення приватного нотаріуса, затвердженого наказом Мін’юсту від 22 березня 2011 р. № 871/5;
  • Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності, затвердженого наказом Мін’юсту від 23 березня 2011 р. № 888/5 (далі – Положення);
  • Порядку виготовлення та знищення печатки приватного нотаріуса, затвердженого наказом Мін’юсту від 24 грудня 2012 р. № 1924/5.

Зазначеними змінами, серед іншого, передбачено, що у разі зміни адміністративно-територіального поділу України, в результаті якого розташування робочого місця (контори) приватного нотаріуса увійшло до іншого нотаріального округу, для реєстрації приватної нотаріальної діяльності у цьому нотаріальному окрузі нотаріус подає до відповідного територіального органу Міністерства юстиції заяву про реєстрацію приватної нотаріальної діяльності, у якій зазначається назва утвореного нотаріального округу.

У такому випадку реєстрація приватної нотаріальної діяльності у нотаріальному окрузі, утвореному в результаті зміни адміністративно-територіального поділу України, здійснюється без припинення приватної нотаріальної діяльності нотаріуса в нотаріальному окрузі, що існував до зміни адміністративно-територіального поділу України, без формування нової реєстраційної справи, а також без проведення сертифікації приміщення, в якому розташоване робоче місце (контора) приватного нотаріуса, та перевірки його відповідності вимогам Закону та Положення (курсив. – ред.).

Нормативний помічник нотаріуса 2021: Посібник розрахований на нотаріусів, осіб, які мають намір складати кваліфікаційний іспит для отримання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, працівників міністерства юстиції України та його територіальних органів, адвокатів, суб’єктів підприємницької діяльності, а також студентів вищих учбових закладів, які готують фахівців в галузі права.

Також наказом Мін’юсту від 7 червня 2021 р. № 2040/5 «Про затвердження Переліку нотаріальних округів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» (далі – Наказ), затверджено Перелік нотаріальних округів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі – Перелік), а наказ Мін’юсту від 4 березня 2016 р. № 638/5 «Про затвердження Переліку нотаріальних округів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» скасовано.

При цьому на території окремих міст (обласних центрів), які входять до складу територій одноіменних районів (наприклад, м. Вінниця знаходиться на території Вінницького району, м. Луцьк знаходиться на території Луцького району, та ін.), Наказом збережено міські нотаріальні округи – у таких нотаріальних округах змін не відбулося, відповідно реєстрація приватної нотаріальної діяльності в цих округах повторно не здійснюється.

LEX.Нотаріус 2021
Робочий простір для нотаріусів та реєстраторів з усіма документами. Оновлення щоденно.

У зв’язку з цим, враховуючи вимоги ст. 13-1 Закону України «Про нотаріат», приватні нотаріуси, нотаріальна діяльність яких здійснюється в межах районного нотаріального округу, вчиняють нотаріальні дії виключно в межах району, без урахування території міста, а приватні нотаріуси, нотаріальна діяльність яких здійснюється в межах міського нотаріального округу, вчиняють нотаріальні дії виключно в межах міста, без урахування території району (курсив. – ред.).

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Алгоритм роботи нотаріуса: практичний посібник: У книзі показано алгоритм здійснення нотаріусом реєстраційних дій у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майна та їх обтяжень.

Ознайомитись докладніше з листом Мін’юсту можна за посиланням.

You may also like

Законодавство

Неточна назва товару в розрахунковому документі, що не спотворює інформації про розрахункову операцію, не робить такий документ нерозрахунковим

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від ...

Leave a reply