З 1 вересня 2020 року уряд запланував проведення інспекційних заходів у роботодавців, які мають найвищий ризик застосування незадекларованої праці. Перевірятимуть, перш за все, підприємства, у яких обсяг наданих послуг (або виконаних робіт) не відповідає фактичній чисельності найманих працівників; у яких відбулося зменшення кількості найманих працівників під час карантину та відсутня позитивна динаміка працевлаштування після пом’якшення карантинних заходів, а також ті, які приховують трудові відносини, замінюючи їх іншими видами цивільних або господарських відносин.

Київський міський центр зайнятості постійно проводить роботу з легалізації трудових відносин. З метою інформування роботодавців щодо законодавства про зайнятість та легалізацію трудових відносин за 8 місяців 2020 року проведено 160 семінарів на тему: «Загальні засади співпраці служби зайнятості з роботодавцями, в т.ч. особливості працевлаштування осіб з інвалідністю», в яких взяли участь 900 роботодавців». Фахівці районних філій КМЦЗ відвідали 1149 роботодавців. Під час карантину спеціалісти столичної служби зайнятості проводили онлайн заходи: презентації роботодавця, вебконференції, де особлива увага акцентувалась на темі легалізації трудових відносин.

Починаючи з 7 вересня 2020 року КМЦЗ, спільно з інспекторами Державної служби України з питань праці, на платформі ZOOM запровадить онлайн консультації для роботодавців, під час яких вони отримають інформацію про послуги служби зайнятості, про недопущення використання незадекларованої праці.

За останніми даними, оприлюдненими на офіційному сайті Держстату України, у 2019 році в місті Києві неформально зайнятими були 182,8 тис. громадян віком від 15 до 70 років – понад 13 відсотків всього зайнятого населення відповідного віку.

«Сьогодні гостро постало питання легалізації трудових відносин. Є відповідне рішення уряду по проведенню перевірок роботодавців. Наше завдання – передусім, інформаційно-роз’яснювальна робота. Необхідно донести людям, що оформлення трудових відносин потрібне, перш за все, самим працівникам і їх роботодавцям», – наголосив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Важливість легального працевлаштування особливо актуальною виявилась під час карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу Covid-19. І роботодавці, і працівники, які обрали  незадекларовану працю, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння. Не варто також забувати, що чинне законодавство передбачає кримінальну, адміністративну та фінансову відповідальність за порушення законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин із найманими працівниками.

«Натомість, кожен, хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості і отримати допомогу. Роботодавець  –  у вирішенні питання підбору персоналу, компенсації ЄСВ та допомогою по частковому безробіттю, а працівник – сприяння в  пошуку нової роботи і отриманні матеріального забезпечення на період безробіття»,зауважив Віктор Білич.

Київський міський центр зайнятості сьогодні це:

  • Найбільша база можливостей
  • Безкоштовні послуги для безробітних та роботодавців

You may also like

Новини

Food&NonFoodMaster-2022

Запрошуємо Вас 9 вересня на XIII Міжнародну практичну конференцію Food&NonFoodMaster-2022 «Restart в партнерстві ритейлерів та постачальників ...

Leave a reply