Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів» від 30 травня 2024 р. № 628.

Зокрема змінами до п. 6710 і 11 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2021 р. № 1070, унормовано, що бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку у вигляді бюджетної дотації:

1) товаровиробникам для реконструкції існуючих та/або будівництва нових меліоративних систем;

2) організаціям водокористувачів для відновлення насосних станцій.

Розподіл бюджетних коштів за передбаченими напрямами та їх перерозподіл протягом року затверджуються Мінагрополітики.

Відомості про отримувача, визначені переліком відомостей Державного аграрного реєстру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 р. № 573 «Про функціонування Державного аграрного реєстру», повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.

Отримувачі, зареєстровані у Реєстрі, подають заявку на отримання бюджетних коштів та документи до неї через особистий електронний кабінет Реєстру, на яку накладається кваліфікований електронний підпис отримувача.

Форму заявки на отримання бюджетних коштів затверджує Мінагрополітики.

У разі неможливості автоматичного внесення (завантаження) інформації отримувач має право на внесення відповідних відомостей самостійно (у ручному режимі).

Отримувач несе відповідальність за достовірність введених ним самостійно даних.

Заявки на отримання бюджетних коштів приймаються після оприлюднення на офіційному веб-сайті Мінагрополітики оголошення про початок прийому заявок для отримання бюджетних коштів.

Реєстрація заявок на отримання бюджетних коштів підтверджується автоматично надісланим електронним повідомленням із зазначенням дати та номера реєстрації.

У разі неможливості організаціям водокористувачів подати документи через Реєстр заявка на отримання бюджетних коштів та документи до неї можуть подаватися до Мінагрополітики у паперовій формі.

Бюджетні кошти спрямовуються для надання бюджетної дотації товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі до 50 відсотків вартості витрат (без урахування податку на додану вартість) за проведення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, що прийняті в експлуатацію, але не більш як 26500 гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких здійснюється гідротехнічна меліорація, без урахування вартості дощувальних машин.

Бюджетна дотація надається товаровиробникам за проведення відповідно до затвердженої в установленому порядку проектної документації робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем, що прийняті в експлуатацію у період з 1 листопада попереднього року до 31 жовтня поточного року, без урахування вартості дощувальних машин.

Бюджетна дотація надається відповідно до площі оброблюваних угідь, яка зазначена у проектно-кошторисній документації.

У разі нового будівництва та/або реконструкції придбаних об’єктів незавершеного будівництва відшкодуванню за рахунок бюджетної дотації підлягає лише вартість нового будівництва та/або реконструкції без урахування вартості об’єкта незавершеного будівництва до початку проведення робіт.

У випадку введення в експлуатацію придбаних об’єктів незавершеного будівництва відшкодуванню за рахунок бюджетної дотації підлягає вартість нового будівництва об’єктів за вирахуванням вартості придбання об’єкта незавершеного будівництва.

Товаровиробникам відшкодовується вартість нового будівництва та/або реконструкції об’єкта, передбачена проектно-кошторисною документацією та підтверджена вартістю основних фондів згідно з актами приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (типова форма ОЗ-1, типова форма ОЗ-2).

Дату прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта визначено ч. 5 ст. 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Вартість обладнання для об’єктів, яка частково компенсована за рахунок коштів бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за іншими напрямами, не підлягає частковому відшкодуванню за напрямом «Державна підтримка сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, та організаціям водокористувачів».

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Неточна назва товару в розрахунковому документі, що не спотворює інформації про розрахункову операцію, не робить такий документ нерозрахунковим

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від ...

Comments are closed.