Процес використання реєстраторів розрахункових операцій мають намір врегулювати на законодавчому рівні нардепи. З цією метою 10 вересня 2019 року на засіданні Верховної Ради, нардепи розглянули відразу два законопроекти, пов’язані між собою. За основу обидва законопроекти були прийняті після розгляду в першому читанні. У поданому групою народних обранців від «Слуги народу» законопроекті №1053-1, містяться норми, які передбачають закріплення положень:

  • Надання суб’єкту господарювання права вибору РРО за рахунок введення в практику експлуатації програмного варіанту, а не тільки класичного. Вибір суб’єкта господарювання буде залежати від його побажань і фінансових можливостей.
  • Вжити заходи, які дозволять спростити процедуру реєстрації електронних РРО.
  • Застосування реєстраторів розрахункових операцій повинно бути здешевлене. Зробити це можливо за рахунок усунення необхідності використання еквайрингових та інших послуг.

Список нововведень, запропонований вище, не є вичерпним. Повний перелік положень, передбачений до введення у зв’язку зі змінами, можна дізнатися, ознайомившись з повним офіційним текстом законопроекту. Проект був представлений Д. Володіною, яка пояснила, що при його складанні були враховані інтереси бізнесу.

Увага, welcome–пропозиція для нових клієнтів ActiveLex
Акція діє протягом усього вересня: придбайте доступ до системи LEX лише за 50 грн на місяць, сплачуйте одразу за 3 місяці користування та отримуйте найвигідніші умови

Другий розглянутий законопроект зареєстровано за номером 1073. Його положення передбачають внесення змін до Податкового кодексу України. Цей законопроект поданий депутатами партії «Слуга народу».

На весь 2020 рік, згідно із законопроектом №1073 не застосовуватимуться норми, які зобов’язують використовувати РРО (класичні або програмні) підприємців, які відносяться до 2-4 груп платників єдиного податку. Вид діяльності при цьому не гратиме ролі, але при цьому дохід не повинен перевищувати 1 000 000 грн / рік. Винятком вважаються ФОП, які здійснюють такі види діяльності як:

  • Продаж товарів за допомогою використання Інтернету (продаж послуг теж входить в цю групу).
  • Реалізація товарів, які відносяться до категорії технічно складних і тих, що підлягають гарантійному ремонту.
  • Надання платних послуг в сфері охорони здоров’я, реалізація лікарських засобів і виробів медичного призначення.
  • Реалізація ювелірних виробів.
  • Реалізація товарів, що були в експлуатації та інші види діяльності, перераховані в положеннях законопроекту.

Крім винятків, наведених вище, існують ще умови, які передбачають обов’язкове використання РРО. Одним з таких є перевищення дохідної суми в 1 000 000 грн / рік. Початок використання РРО має настати першого числа, першого місяця звітного кварталу, наступного за місяцем, в якому перевищення суми мало місце. У разі перевищення порогу доходу 1 млн грн / рік, РРО в подальшому використовуються протягом усього часу існування ФОП.

Закони набудуть чинності в разі прийняття в цілому через пів року після їх офіційного опублікування.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Неточна назва товару в розрахунковому документі, що не спотворює інформації про розрахункову операцію, не робить такий документ нерозрахунковим

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від ...

Leave a reply