“Європейська правда” розпочинає публікацію щомісячних матеріалів зі статистичнми даними, присвячених українському експорту до країн ЄС.

Чому саме тепер? Адже зараз наш експорт знаходитися “у нокауті”: за результатами січня-квітня український експорт загалом впав на 34,6%, а до країн ЄС – на 34,4%.

Звичайно, що у такій ситуації падіння поставок українських товарів зафіксовано у більшості країн ЄС.

Однак вже найближчими місяцями можна очікувати на поступове відновлення експорту, насамперед – до Європи.

Чому ми так вважаємо?

На відміну від РФ, падіння поставок до якої викликане політичними чинниками, негативний показник експорту до ЄС був сформований внаслідок призупинення виробництва на Донбасі. Це відбулося у другій половині 2014 року та стало причиною стрімкого падіння української економіки.

Відповідно – показники українського експорту поступово відновлюватимуться вже у другій половині нинішнього року.

Саме тому дуже важливо, в яких країнах відновлення українського експорту відбудеться швидше.

Наразі ми бачимо позитивні показники лише у трьох країнах: Мальті, Словенії та Латвії. Однак загальний об’єм поставок українських товарів до цих країн незначний, а тому ці приклади важко назвати показовими.

Набагато важливіше, коли відновиться зростання експорту до країн ЄС, які є ключовими торговими партнерами Україні: до Польщі, Німеччини, Італії, Іспанії та Нідерландів.

Чи, може, інші країни зможуть посунути їх, ставши більш важливим ринком збуту для української економіки?

2ce04f9-------------- (1)

 

За умов, коли закордонні поставки української металургії – ключова експортна стаття минулих років – досі обмежені конфліктом на сході країни, досягнути успіху можна за рахунок сприяння експорту товарів з високою складовою доданої вартості. Але чи реально досягти цього зараз, зважаючи на нульові інвестиції?

А головне – це залежить не лише від активності бізнесу, але й від сприяння уряду, зокрема – посольств та торгових представництв України. А це сприяння, як виявила ЄвроПравда, далеко не завжди є задовільним.

Отже, відповіді на ці питання ми отримаємо протягом найближчих місяців. А поки – уважно слідкуймо, як змінюється динаміка українського експорту до ЄС.

Джерело: eurointegration.com.ua

You may also like

Leave a reply